Xiaomi tworzy nową aplikację zdrowotną – Mi Health

Xiaomi tworzy nową aplikację zdrowotną - Mi Health

Pierwsze informacje na temat Mi Health pojawiły się na portalu XDA Developers. Oczywiście Xiaomi posiada już od dłuższego czasu Mi Fit, ale wszystko wskazuje na to, że ta jedna aplikacja nie wystarczała gigantowi z Państwa Środka. 

Mi Health

Nowa aplikacja zdrowotna chińskiego giganta pojawiła się w najnowszej wersji beta nakładki MIUI China o oznaczeniu 9.7.23. Oczywiście nie trzeba było długo czekać by w sieci pojawił się plik w formacie APK pozwalający na zainstalowanie Mi Health tak naprawdę na każdym telefonie. Nie spodziewajcie się jednak rewelacji. To co dostępne jest w sieci to bardzo wczesna wersja aplikacji pełna błędów i działająca zapewne zupełnie inaczej niż to co Xiaomi zaprezentuje światu za jakiś czas.

Zobacz także: Xiaomi pojawiło się w rankingu najbogatszych firm Fortune Global 500

Mi Health ma śledzić liczbę kroków użytkownika, harmonogram snu czy spalonych kalorii. Tym samym jej funkcjonalność, przynajmniej na tę chwilę, nie różni się od Mi Fit, więc nie do końca rozumiem dlaczego Xiaomi chce tworzyć konkurencję dla własnego produktu. Dane zebrane przez aplikację są przedstawiane użytkownikowi w formie wykresów. Niestety, ale w moim przypadku wykresy działają tylko częściowo, ale, jak już wspominałem wcześniej, jest to bardzo wczesna wersja Mi Healt, która nie jest pozbawiona błędów.

Mi Health ma korzystać zarówno z czujników telefonu jak i na danych z opasek Mi Band. Najprawdopodobniej zegarki Amazfit nie będą kompatybilne z tą aplikacją, a użytkownicy nadal będą zmuszeni do korzystania z dedykowanego rozwiązania. Jeśli jednak jesteście zainteresowani przetestowaniem nowej aplikacji giganta z Państwa Środka, a nie korzystacie z bety chińskiego MIUI to plik o rozszerzeniu APK możecie pobrać tutaj.

Co myślicie o tak wyglądającym Mi Health? Czy waszym zdaniem taka aplikacja, będąca konkurencją dla Mi Fit, jest komukolwiek potrzebna? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!