Xiaomi w październiku zaprezentuje smartfona z potężnym SoC

Poznaliśmy europejską cenę Xiaomi 14
fot. producenta

Producenci smartfonów bardzo szybko prezentują swoje flagowe urządzenia. Modele z rodziny Xiaomi 14 miały premierę w marcu w Polsce, a producent już pracuje nad smartfonami Xiaomi 15. Producent zapowiada silny procesor i nie tylko.

Co wiemy o Xiaomi 15?

Główne informacje dotyczą procesora, który zapowiada się na silnego przeciwnika. Według raportu Digital Chat Station klienci będą mogli zobaczyć smartfona Xiaomi 15 w towarzystwie procesora SoC Snapdragon 8 Gen 4. Jest to potężny układ scalony, który osiąga naprawdę niezły wynik w Geekbench (2700 punktów) na testach jednego rdzenia. Zaś w przypadku pracy wielordzeniowej na najnowszym Snapdragonie 8 Gen 4 urządzenie osiąga 10000 punktów. Mówi się, że procesor smartfona Xiaomi 15 będzie wyposażony w dwa bardzo duże rdzenie, które będą taktowane częstotliwością od 3,6 do 4 GHz. Z przecieku wynika, że ​​możemy spodziewać się stosunkowo dużej teoretycznej poprawy wydajności zarówno po stronie procesora, jak i karty graficznej.

Poznaliśmy europejską cenę Xiaomi 14
fot. producenta

Jeśli informacje się potwierdzą to już w połowie października poznamy całą rodzinę smartfonów Xiaomi 15 (w tym wersję 15 Pro). Jest to naprawdę krótki okres od poprzedniej premiery, ponieważ urządzenie Xiaomi 14 swój debiut miało na targach MWC 2024 w lutym. Do Polski urządzenie zawitało w marcu. Miejmy nadzieję, że producent tym razem poprawi aspekty związane z procesorem i sytuacja z parującymi się obiektywami fotograficznymi już nie wystąpi w generacji 15. Swoją drogą sprawa nagrzewania się procesora ucichła, być może problem nie był wart uwagi ze strony klientów (mała ilość zgłoszeń).

Źródło: Gsmarena      

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!