Xiaomi w pierwszym kwartale 2020 roku zaprezentuje telewizory OLED oraz 8K

Xiaomi w pierwszym kwartale 2020 roku zaprezentuje telewizory OLED oraz 8K

Telewizory Xiaomi cieszą się wręcz gigantyczną popularnością w samych Chinach. Teraz sprzęt ten zadebiutował także w Europie, ale na premierę w naszym kraju nadal będziemy musieli poczekać. Teraz Li Xiaoshuang, generalny menadżer chińskiej firmy, podzielił się informacjami na temat planów dotyczących rynku telewizorów.

Xiaomi pójdzie w OLEDy i 8K

Rynek telewizorów rozwija się w bardzo szybkim tempie. Tak naprawdę w dzisiejszych czasach wcale nie musimy wydawać ogromnych kwot, aby kupić sprzęt, który zaspokoi potrzeby większości użytkowników. Do tej pory praktycznie wszystkie telewizory giganta z Państwa Środka posiadały ekrany oparte na technologii QLED lub LCD. Oczywiście panele te nie są tak dobre jak OLEDy i wszystko wskazuje na to, że Xiaomi jest tego świadome. Tym samym wiele fanów marki wyczekiwało na premierę pierwszych OLEDów i wszystko wskazuje na to, że ich prośby w końcu staną się rzeczywistością.

Xiaomi w pierwszym kwartale 2020 roku zaprezentuje telewizory OLED oraz 8K
Mi TV Pro 5

Według generalnego menadżera chińskiej firmy nowe telewizory Xiaomi pojawią się na rynku już w pierwszym kwartale 2020 roku. To tak naprawdę może oznaczać, że premiera odbędzie się podczas targów CES 2020 w Las Vegas lub podczas MWC 2020 w Barcelonie. Co jeszcze wiemy na temat nadchodzących nowości giganta z Państwa Środka? Bez wątpienia otrzymają one ekran 8K. Oczywiście Xiaomi już umożliwiło odtwarzanie filmów w tej rozdzielczości w swoich nowych telewizorach, ale te nadal posiadają wyświetlacze o rozdzielczości “zaledwie” 4K.

Zobacz także: Telewizory Xiaomi oficjalnie w Europie. Ceny są naprawdę przyjemne!

Tym samym nadchodzące nowości Xiaomi mogą nawiązać realną walkę z prawdziwymi produktami premium dużo większych firm. Niemniej jednak wszystko zależy od tego jak chiński producent wyceni swoje urządzenia. Już niedługo w sieci powinny pojawić się kolejne informacje na temat nowych telewizorów giganta z Państwa Środka. Pozostaje nam uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości i czekać na kolejne przecieki!

Czekacie na premierę telewizorów Xiaomi w Polsce? Co myślicie o OLEDach? Czy waszym zdaniem rozdzielczość 8K jest czymś czego potrzebujemy? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!