Xiaomi w XiaoAI 3.0 wprowadza możliwość ciągłej konwersacji

Xiaomi w XiaoAI 3.0 wprowadza możliwość ciągłej konwersacji

Ciągła rozmowa z asystentem głosowym? Google już jakiś czas temu pokazało nam, że jest to możliwe. Co więcej jest także wyjątkowo przydatne i wygodne. Podczas konferencji dla deweloperów Xiaomi ogłosiło, że w XiaoAI 3.0 znajdziemy podobną funkcjonalność.

XiaoAI 3.0 ma być prawdziwą rewolucją

Czym jest XiaoAI? Jest to inteligentny asystent głosowy stworzony przez Xiaomi. Asystent ten na tę chwilę rozumie jedynie język chiński, ale co jakiś czas w sieci pojawiają się plotki mówiące o tym, że z czasem ma pojawić się obsługa także innych języków. Niemniej jednak podczas właśnie zakończonej konferencji chińskiego giganta dla deweloperów nie padły jakiekolwiek zapewnienia na temat ekspansji XiaoAI na inne rynki. Oczywiście producent z Państwa Środka nieustannie zwiększa swoją sprzedaż w Indiach czy na Starym Kontynencie i bardzo mocno liczę na to, że prędzej czy później asystent ten otrzyma wsparcie przynajmniej dla języka angielskiego.

Komendy Asystenta Google – lista komend działających z asystentem głosowym

Przejdźmy jednak do XiaoAI 3.0. Xiaomi ogłosiło, że wraz z nową wersją inteligentnego asystenta będzie możliwe prowadzenie ciągłej rozmowy z naszym telefonem. Sama rozmowa ma być niezwykle naturalna. Oczywiście bezproblemowo rozpoznamy, że rozmawiamy z sztuczną inteligencją, a nie rzeczywistą osobą, ale szczerze mówiąc bardzo ciekawi mnie to jak dobrze udało się chińskiemu producentowi zaimplementować rozwiązanie to w swoim asystencie. Na tę chwilę XiaoAI 3.0 ma być dostępny jedynie na Mi 9 Pro oraz Mi 9.

Zobacz także: Wszystkie telefony Xiaomi, których cena przekroczy 2000 juanów, będą wspierać 5G

Chiński gigant deklaruje jednak, że już niedługo pojawi się aktualizacja dla wszystkich użytkowników smartfonów Xiaomi oraz Redmi, która przyniesie nową wersję asystenta głosowego. XiaoAI 3.0 wprowadza także możliwość zamiany głosu rozmówcy podczas połączenia na tekst oraz automatyczne przekazywanie wiadomości dzwoniącemu w momencie, gdy nie możemy odebrać telefonu. Z niecierpliwością czekam na moment, w którym Xiaomi ogłosi wsparcie dla innych języków. Czy XiaoAI będzie w stanie zagrozić Asystentowi Google? Czas pokaże!

Co myślicie o asystentach głosowych? Korzystacie z jakiegoś rozwiązania tego typu? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!