Xiaomi Watch S1 Active – wiemy prawie wszystko!

Xiaomi Watch S1 Active

Xiaomi jest znane nie tylko ze smartfonów, ale również inteligentnych opasek i zegarków. O przeciekach na temat Mi Banda 7 już pisaliśmy >>tutaj<<. Teraz natomiast poznaliśmy sporo detali o Xiaomi Watch S1 Active.

Xiaomi Watch S1 Active – co już wiemy?

S1 Active wygląda jak kolejna odmiana Watch S1 – zegarek, który poznaliśmy jeszcze w grudniu 2021 roku. Wyciek specyfikacji zdradza całkiem sporo szczegółów na temat sprzętu. Otóż przede wszystkim mamy tutaj ekran AMOLED 1,43″ o rozdzielczości 466 x 466 pikseli, co daje 326 ppi. Wyświetlacz przykryto szkłem Gorilla 3. generacji.

Xiaomi Watch S1 Active to również Bluetooth 5.2, WiFi 802.11b/g/n 2.4 GHz i obsługa nawigacji – mowa tu zarówno o GPS, jak i Glonass, Galileo i BDS. Smartwatch będzie mierzył sobie 46,5 x 47,3 x 11 mm i ważył zaledwie 36 gramów. Szerokość paska ma wynosić 22 mm. Oczywiście sprzęt połączymy ze smartfonami z Androidem i iOS. Mi Watch S1 Active będzie współpracował z aplikacją Xiaomi Wear (która teraz nazywa się Mi Fitness).

S1 Active zaoferuje aż 117 trybów sportowych i to z funkcją automatycznego rozpoznawania aktywności. Tarcz natomiast ma być ponad 200. Oczywiście nie zabraknie pulsometru z ciągłym pomiarem, monitorowania stresu, energii, snu czy pulsoksymetru SpO2. Co ważne, sprzęt pozwoli prowadzić rozmowy telefoniczne z wykorzystaniem Bluetooth. Zegarek zakupimy w trzech wersjach kolorystycznych – biała, czarna i niebieska. Oczywiście konstrukcja ma być wodoszczelna 5 ATM.

XIaomi Watch S1 Active
(fot. Pricebaba)

Całość będzie zasilać ogniwo o pojemności 470 mAh. To ma przekładać nawet na 12 dni pracy. Podobno możliwym ma być osiągnięcie 24 dni w trybie zegarka. Jeśli natomiast uruchomimy GPS to ten czas skrócimy do 30 godzin.

Niestety, nie wiemy kiedy gigant pokaże zegarek S1 Active. Nie poznaliśmy również ceny tego sprzętu. Sam przewiduję, że raczej nie przekroczy granicy tysiąca złotych.

Źródło: Pricebaba przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!