Xiaomi Mi Band 7 wycieka! To będzie rewolucja

Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6

Xiaomi Mi Band to popularna linia opasek sportowych i wręcz jest ona takim wzorem idealnego sprzętu tego typu. Xiaomi bardzo dobrze wie o popularności tych urządzeń, więc już pracuje nad następcą dla Mi Banda 6. Co zaoferuje Xiaomi Mi Band 7? Są pierwsze informacje!

Xiaomi Mi Band 7 z kolejnymi dodatkami, które urozmaicą korzystanie

Xiaomi Mi Band 6 to całkiem udana opaska, jednak ciekawszą odmianą jest ta, która pojawiła się stosunkowo niedawno, czyli Xiaomi Smart Band 6 NFC. Ta pozwala na płatności zbliżeniowe, co w zasadzie zmienia nasze podejście do tego typu sprzętu – sprzętu, który nadal kosztuje niewiele. Ale Chińczycy już pracują nad następcą.

XDA Developers odkryło sporo informacji o nowych funkcjach dla opaski Xiaomi, które to ukryto w dedykowanej aplikacji. Przede wszystkim Xiaomi Mi Band 7 przyjmie nazwę kodową L66 z numerami modeli M2129B1 i M21230B1. Ekran ma zaoferować wyświetlacz o rozdzielczości 192 x 490 pikseli z obsługą Always on Display. Tego typu funkcjonalność kojarzyła nam się raczej z większymi smartwatchami niż opaskami.

Xiaomi Mi Band 7
Tryb Always on Display w Mi Band 7 (fot. Logger)

Pojawią się też przeróżne tryby treningowe, w tym aerobik czy zumba. No i co ważne, ma pojawić się wbudowany moduł GPS, co pozwoli nam na ćwiczenia (na przykład bieganie) bez potrzeby noszenia telefonu w kieszeni. Z pewnością obciąży to baterię, ale rozszerzy funkcjonalność opaski. Smart Band 7 ma również zaoferować inteligentny alarm, czyli funkcję, która będzie nas wybudzać w trakcie fazy płytkiego snu (do 30 minut przed faktycznym alarmem). To sprawi, że obudzenie się rano będzie przyjemne, a nie jak swego rodzaju wyrwanie. Podobno Mi Band 7 ma też mieć specjalny tryb oszczędzania energii.

Niestety, to wszystkie aktualnie informacje, jakie mamy o opasce. Myślę jednak, że w najbliższym czasie wypłynie o wiele więcej danych.

Źródło: XDA przez Tabletowo

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!