Xiaomi wprowadza do sprzedaży niedrogi router z Wi-Fi 6

Xiaomi wprowadza do sprzedaży niedrogi router z Wi-Fi 6

Wi-Fi 6 to najnowszy praktycznie standard tej sieci, czyli znacznie rozbudowana i ulepszona wersja dotychczas stosowanej technologii 802.11ac. Nie mówi się o niej jeszcze zbyt wiele, a wśród urządzeń ją obsługujących znajdziemy kilka tanich routerów, ale też masę drogich. Nowy produkt z portfolio submarki Xiaomi może być dla nich ciekawą alternatywą.

Specyfikacja Redmi AX6

Redmi AX6 to router, który wspiera Wi-Fi 6, czyli standard 802.11ax. Maksymalna przepustowość dla przesyłania danych wynosi tutaj 2976 Mbps. Sprzęt obsługuje oba zakresy sieci bezprzewodowych, a więc nie tylko 5 GHz ale też i 2,4 GHz. Xiaomi zastosowało w nim specjalny układ Qualcomma, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A53 i dwurdzeniowego układu NPU. Wytwarzany on jest w 14 nm litografii.

Xiaomi wprowadza do sprzedaży niedrogi router z Wi-Fi 6

Router Xiaomi Redmi AX6 ma także oczywiście Gigabit Ethernet. Jeśli chodzi o zastosowane technologie, to jest też wsparcie dla OFDMA, przekłada się na redukcję opóźnień i pozwala na pełną transmisję do maksymalnie 8 urządzeń jednocześnie. Klientów sieci bezprzewodowej możecie być łącznie do 248. Sprzęt ma wymiary 320 x 320 x 55 mm i waży dużo, bo 950 gramów.

Warto przeczytać: Potrzebne Wam ultra szybkie WiFi? Nowy router od Huawei śpieszy z rozwiązaniem!

Nie jest to pierwszy taki produkt Redmi, ponieważ i wcześniej pojawiały się routery z obsługą Wi-Fi 6. Jest to atrakcyjna propozycja, ponieważ w Chinach cena została ustalona na poziomie 399 juanów (ok. 214 złotych). Gdyby sprzęt pojawił się w Polsce, miałby szansę stać się równie popularny co inne sieciowe urządzenia Xiaomi.

Podoba Wam się to urządzenie Xiaomi? Dajcie znać w komentarzach jeżeli macie Xiaomi Mi Router 4A.

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!