Xiaomi wprowadza na rynek lampkę nocną, która nie emituje niebieskiego światła

Xiaomi wprowadza na rynek lampkę nocną, która nie emituje niebieskiego światła

Firma Xiaomi w swojej ofercie posiada już kilka modeli lampek nocnych. Teraz producent z Państwa Środka wprowadza jednak na rynek kolejne urządzenie tego typu, które, według zapewnień firmy, ma wyróżniać się na tle konkurencji tym, że nie emituje w jakimkolwiek stopniu niebieskiego światła. Przyjrzyjmy się jej bliżej!

Nowa lampka nocna Xiaomi

Od dłuższego czasu w monitorach, telefonach, telewizorach, a nawet żarówkach producenci starają się maksymalnie obniżyć ilość niebieskiego światła. Powodem takich działań jest to, że światło to może szkodzić naszym oczom, a według Xiaomi także wpływać na jakość snu. Z tego też powodu powstała nowa lampka nocna. Sprzęt ten na tę chwilę dostępny jest jedynie poprzez platformę YouPin, a co za tym idzie zakup możliwy jest jedynie w samych Chinach. Podczas akcji crowdfundingowej cena urządzenia została ustalona na 199 juanów (ok. 118 zł), a w regularnej sprzedaży lampka nocna zostanie wyceniona na 329 juanów (ok. 195 zł).

Xiaomi wprowadza na rynek lampkę nocną, która nie emituje niebieskiego światła

Najnowsza lampka Xiaomi została wyposażona w diody LED, które opracowane są przez naukowców z Chińskiej Akadami Nauk. Specjalnie zaprojektowane źródło światła sprawia, że urządzenie to nie emituje światła niebieskiego i to niezależnie od tego, jak ustawimy samą lampkę. Oczywiście, jak przystało na produkty smart home producenta z Państwa Środka, nie zabrakło także komunikacji z aplikacją mobilną oraz kompatybilności z asystentem głosowym XiaoAI.

Xiaomi wprowadza na rynek lampkę nocną, która nie emituje niebieskiego światła

Zobacz także: iQOO Z1 może być pierwszym smartfonem z procesorem MediaTek Dimensity 1000+

Ciężko powiedzieć czy kiedykolwiek nowa lampka nocna chińskiej firmy trafi także do Europy. Bez wątpienia sprzęt ten wygląda naprawdę ciekawie, a dodatkowo może także, według zapewnień samego producenta, przyczynić się do tego, że sen użytkownika będzie jeszcze lepszy. Z niecierpliwością czekam na informację na temat dostępności lampki tej na rynkach Starego Kontynentu, a w tym i w naszym kraju!

Co myślicie o nowej lampce nocnej Xioami? Korzystacie z tego typu urządzeń? A może zdecydowaliście się na zakup poprzednich generacji lamp nocnych chińskiego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!