Xiaomi wprowadziło do swojej oferty dwa nowe telewizory!

Xiaomi wprowadziło do swojej oferty dwa nowe telewizory!

Kilka dni temu wraz z debiutem serii Mi 10 na polskim rynku, Xiaomi zaprezentowało również w naszym kraju trzy modele swoich telewizorów z serii Mi TV 4A oraz Mi TV 4S. Tymczasem producent wprowadził do swojej oferty dwa nowe telewizory, a dokładnie modele – Mi TV 4A 60” oraz Full Screen TV Pro 75”. Zobaczcie, co oferują nowości chińczyków. 

Xiaomi Full Screen TV Pro 75” 

Telewizor wizualnie nawiązuje nieco do zaprezentowanego jakiś czas temu Redmi TV Max, który jest jednak zdecydowanie większy od omawianego dzisiaj urządzenia. Charakteryzuje się on przekątną 75 cali i rozdzielczością 4K. Co ciekawe, Xiaomi chwali się, że wyświetlacz nowego telewizora zajmuje aż 97% przedniego panelu, dzięki czemu charakteryzuje się bardzo wąskimi ramkami. Przyznam szczerze, że na renderach TV Pro 75” wygląda zjawiskowo. 

Xiaomi wprowadziło do swojej oferty dwa nowe telewizory!

Za działanie telewizora dba wykonany w 12 nm procesie technologicznym układ składający się z czterech rdzeni o częstotliwości taktowania na poziomie 1.9 GHz. Producent chwali się, że SoC jest w stanie wspierać rozdzielczość 8K. Zestaw wspierany jest dodatkowo przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej.  Warto odnotować, że telewizor pracuje pod kontrolą systemu PatchWall, który już na start oferuje kilka zainstalowanych aplikacji.

Zobacz także: Xiaomi wprowadza trzy nowe telewizory i odkurzacz z funkcją mopowania na polski rynek!

Z dodatkowych funkcji warto wymienić obecność technologii Dolby Atmos, która poprawia jakość wydobywającego się z głośników dźwięku.  Na wyposażeniu jest też asystent XiaoAi, który pozwala na sterowanie urządzeniem za pomocą poleceń głosowych. 

Xiaomi Mi TV 4A 60”

Ten model jest przedstawicielem najniższej serii telewizorów od Xiaomi. Oferuje on 60-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 4K i odświeżaniu na poziomie 60 Hz. W tym przypadku ramki okalające wyświetlacz również są stosunkowo wąskie. Pod obudową producent ulokował czterordzeniowy procesor, który wspierany jest przez 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej. 

Xiaomi wprowadziło do swojej oferty dwa nowe telewizory!

Telewizor pracuje pod kontrolą systemu PatchWall i oferuje wsparcie dla asystenta XiaoAi. Na wyposażeniu nie zabrakło również portów HDMI, USB, wejścia AV oraz technologii Dolby Atmos i DTS-HD. 

Ceny nowych telewizorów Xiaomi

Mi TV 4A 60” na chińskim rynku został wyceniony na 1999 juanów, co po bezpośrednim przeliczeniu daje nam kwotę rzędu 1200 złotych, natomiast za Xiaomi Full Screen TV Pro 75” przyjdzie zapłacić klientom 5999 juanów, czyli około 3599 złotych (oczywiście mowa tutaj o zakupie na miejscu, w Chinach). Na ten moment nie wiadomo, czy telewizory trafią do sprzedaży również na inne rynki. 

Podobają się Wam zaprezentowane przez Xiaomi telewizory ? Dajcie znać w komentarzach! 

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!