Plotki sugerują, że Xiaomi Mi 9 zobaczymy na targach MWC 2019. Czego byście od niego oczekiwali?

xiaomi mi 8 pro

Targi Mobile World Congress zbliżają się wielkimi krokami. W Barcelonie powinniśmy zobaczyć cały ogrom nowości, a jedną z najciekawszych premier ma być prezentacja kolejnej odsłony flagowca chińskiego giganta – Xiaomi Mi 9!

Premiera szybciej niż nam się wydawało?

Informacje te są oczywiście jedynie plotkami, które nie zostały w żaden sposób potwierdzone przez samego producenta. Pamiętajmy jednak o tym, że większość plotek dotyczących Xiaomi odnajduje swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bardzo możliwe, że podobny scenariusz będzie mieć i tym razem miejsce. Mi 9 będzie bez wątpienia flagowcem mającym nawiązać bezpośrednią walkę z topowymi urządzeniami konkurencji. Aby to mogło mieć miejsce gigant z Państwa Środka musi wykorzystać w swoim nowym smartfonie Qualcomm Snapdragona 855. Nowa jednostka amerykańskiego producenta jest aktualnie najwydajniejszym procesorem mobilnym, a co za tym idzie powinna w zupełności wystarczyć nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że częściową specyfikację Xiaomi Mi 9 już widzieliśmy. Plotki mówią, że tajemniczym urządzeniem o nazwie kodowej Cepheus znalezionym w Geekbench jest właśnie tegoroczny flagowiec chińskiej firmy. Tym samym możemy przypuszczać, że Qualcomm Snapdragon 855, w podstawowej konfiguracji, będzie wspierany przez 6 GB RAM-u. Bez wątpienia na rynku pojawią się także wersje z 8 GB RAM czy nawet 10 GB RAM. Głównym aparatem tylnym ma być 48-megapikselowa matryca Sony IMX586. Bardzo możliwe, że będzie ona wspierana przez drugie oczko pozwalające uzyskać efekt głębi.

cepheus xiaomi mi 9

Xiaomi Mi 8 został zaprezentowany w maju zeszłego roku i większość fanów marki spodziewała się premiery jego następcy właśnie w drugim kwartale tego roku. Plotki o prezentacji urządzenia na MWC 2019 wydają się jednak o tyle sensowne, że inni producenci także pokażą światu swoje smartfonowe nowości albo na samych targach albo tuż przed nimi. Miejmy nadzieję, że Xiaomi ma asa w rękawie, którym zaskoczy nas wszystkich.

Muszę przyznać, że jest to dobra wiadomość. Skoro Samsung nie zamierza pokazać na targach MWC swojego nowego flagowca, to chociaż inny gigant to zrobi, przez co wyjazd do Barcelony będzie znacznie bardziej sensowny. Oczywiście będziemy na targach jako redakcja.

Czekacie na premierę Mi 9? Czego oczekujecie po flagowcu giganta z Państwa Środka? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!