Yanosik już w Android Auto! Wszyscy na to czekaliśmy

yanosik android auto

Yanosik to przez wielu uwielbiana nawigacja, która jednocześnie jest platformą do komunikacji między kierowcami. To właśnie z tej aplikacji dowiemy się o wypadkach, niebezpieczeństwach czy fotoradarach na naszej trasie. Yanosik w końcu trafił do Android Auto.

Yanosik to popularna i bardzo chętnie wykorzystywana nawigacja, która informuje nas o niebezpieczeństwach, wypadkach czy innych wydarzeniach na naszej drodze. Ponadto to właśnie Yanosik ostrzeże nas o pojawiających się radarach czy kontrolach prędkości.

yanosik
(fot. Yanosik)

Android Auto to natomiast specjalny system operacyjny dedykowany samochodom, a raczej centrom multimedialnym udostępnionym kierowcom. Nie jest trudno ze sobą połączyć: Android Auto mamy w samochodzie, a Yanosik przydaje się kierowcom. Z tego też powodu od dawna oczekiwaliśmy wydania Yanosika w wersji na Android Auto.

Yanosik już w Android Auto

Po bardzo długim okresie oczekiwania, w końcu możemy zainstalować Yanosika na Android Auto. Aplikacja jest już dostępna dla każdego i przynosi najważniejsze funkcje. Oczywiście zastąpi nam nawigację, ale również ma opcję powiadamiania o wydarzeniach i możliwość ich zgłaszania. Ponadto program współpracuje z Asystentem Google.

Wielu użytkowników skarży się na zbyt małe przyciski niektórych elementów – zwłaszcza tych związanych ze zgłaszaniem incydentów. Muszę zaznaczyć, że nie jest to wina Yanosika, a Google, który narzucił pewien schemat interfejsu dla każdej aplikacji będącej nawigacją. Jest to sprawa, którą Yanosik nie może zbyt łatwo przeskoczyć, jednak zapewne będą próbować to jakoś poprawić.

Twórcy już zapowiedzieli, że nad aplikacją będą dalej pracować. W planach jest dodanie chociażby przesuwanie i oddalanie mapy. Pozostało nam tylko czekać.

Źródło: Yanosik

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!