Lekka wersja YouTube na Androida znika. To koniec kariery tej aplikacji

YouTube logo

W sumie to Google słynie z tego, że często zamyka jakieś projekty. I to samo właśnie spotka YouTube Go, czyli odchudzoną wersję aplikacji klienckiej tego serwisu.

To ostatnie dni dla YouTube Go

Kilka lat temu rozpoczął się projekt Android Go, czyli takiej wersji zielonego robocika, która oferuje mniej funkcji, ale też jest o wiele lżejsza i szybciej działająca. System ten powstał z myślą o bardzo tanich smartfonach, które mają służyć do podstawowych zadań. Wraz z Androidem Go pojawiły się również przeróżne, odchudzone aplikacje, na przykład Files Go, Maps Go czy właśnie YouTube Go. Warto dodać, że niektóre aplikacje mogliśmy z powodzeniem zainstalować na zwykłym Androidzie, co było wybawieniem zwłaszcza dla starszych sprzętów.

Na rynku nadal znajdziemy jakieś sprzęty z Androidem Go, jednakże aktualnie nawet tanie smartfony mają spore możliwości, więc sens istnienia tej odmiany systemu powoli zanika. I chyba Google to samo pomyślało o YouTube Go. Jak wynik z najnowszych informacji, YouTube Go zostanie wycofany z użytku w sierpniu 2022 roku, czyli po 5 latach obecności.

YouTube Go
YouTube Go (fot. Google)

Czy będziemy płakać? Raczej nie. Zwykła aplikacja YouTube nie jest aż tak ciężka, a jak ktoś woli jakąś lżejszą odmianę, to na wykorzystywanie czeka NewPipe, która dodatkowo nie ma reklam i oferuje wiele ciekawych funkcji. Recenzję aplikacji znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!