Strona główna Aktualności YouTube Music Premium oraz YouTube Premium wchodzą do Polski!

YouTube Music Premium oraz YouTube Premium wchodzą do Polski!

-

Mieszkańcy naszego kraju w końcu mogą zdecydować się na wykupienie nowych, płatnych usług subskrypcyjnych jakimi są YouTube Music oraz YouTube Premium. Czym usługi te się cechują i dla kogo są przeznaczone?

YouTube Premium

YouTube Premium to tak naprawdę znany i lubiany YouTube pozbawiony jakichkolwiek reklam. To jednak jeszcze nie wszystko. Wykupienie usługi sprawia, że gdy oglądamy treści na smartfonie to możemy zablokować ekran, a te nadal będą odtwarzane. Co więcej dowolny film możemy pobrać na nasz telefon czy tablet i zobaczyć go bez dostępu do sieci. Oczywiście zdaję sobie sprawę z faktu, że dokładnie to samo oferują darmowe aplikacje, jak na przykład YouTube Vanced.

Jednak YouTube Premium to nie tylko możliwość oglądania filmów z zablokowanym ekranem czy pobierania treści. Posiadacze płatnej usługi otrzymują bowiem dostęp do YouTube Originals czyli bazy filmów oraz seriali. Na tę chwilę wszystkie dostępne są jedynie w języku angielski, ale logiczne się wydaje, że wraz z uruchomieniem YouTube Premium w naszym kraju już niedługo powinny pojawić się polskie napisy czy lektor.

youtube premium youtube music premium 2

YouTube Music Premium

Druga z usług jest alternatywą dla takich gigantów jak Spotify, Tidal czy Deezer. Darmowa wersja YouTube Music pozwala na odtwarzanie muzyki w momencie gdy mamy dostęp do sieci, a dodatkowo co chwilę będziemy musieli wysłuchać licznych reklam. Wykupienie płatnej subskrypcji nie tylko usuwa reklamy, ale także pozwala tworzyć playlisty oraz zapisywać do pamięci urządzenia albumy czy pojedyncze utwory. YouTube Music dostępne jest zarówno na Androida, iOS jak i na komputery oraz laptopy.

Co z cenami?

Na koniec zostawiłem to co dla wielu osób może być najciekawszą kwestią czyli ceny poszczególnych subskrypcji. Za YouTube Music Premium trzeba zapłacić 19,99 zł miesięcznie. Dużo sensowniejszym wyborem wydaje się YouTube Premium kosztujący 23,99 zł. Usługa ta daje nam bowiem także dostęp do YouTube Music Premium oraz Google Play Music. Jeśli zastanawiacie się czy nowe usługi mają jakikolwiek sens to warto skorzystać z trzymiesięcznego okresu próbnego, który będzie aktywny jeszcze tylko przez dwa tygodnie.

youtube premium youtube music premium 3

Co myślicie o YouTube Premium oraz YouTube Music Premium? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej