YouTube Premium Lite – subskrypcja może być jeszcze tańsza!

YouTube logo

Już jakiś czas temu Google wystartowało z YouTube Premium, które dla wielu stało się pewnego rodzaju memem. Gigant jednak nie odpuszcza i już testuje nowy rodzaj subskrypcji – YouTube Premium Lite. Skusicie się?

YouTube Premium Lite, czyli jeszcze tańszy brak reklam

YouTube Premium jest dostępne już od jakiegoś czasu. W zamian za 23,99 PLN otrzymujemy dostęp do ekskluzywnych materiałów (nie ma ich zbyt wiele), brak reklam oraz możliwość odtwarzania w tle (w przypadku smartfonów) i na wyłączonym ekranie. Daje również dostęp do YouTube Music oraz pozwala na pobieranie filmów.

Wielu jednak tę subskrypcję traktuje jak mem i nie zamierza jej kupować. Tym bardziej, że wiele cech można łatwo zreplikować – brak reklam na PC wymaga zaledwie instalacji adblockera, a na Androidzie możemy skorzystać z czegoś o nazwie YouTube Vanced. Google jednak się nie poddaje.

Gigant właśnie uruchomił testy nowej usługi o nazwie YouTube Premium Lite w krajach nordyckich (bez Islandii) oraz w krajach Beneluxu. Subskrypcja kosztuje 6,99 EUR, czyli około 32 złote. Jest to również nieco ponad połowa ceny standardowej subskrypcji (11,99 EUR, czyli około 55 PLN).

youtube premium lite

A co daje YouTube Premium Lite? Brak reklam. Nie ma jednak dostępu do YouTube Music czy możliwości pobierania oraz odtwarzania nagrań w tle. Można więc uznać, że daje niemalże nic i ten sam efekt można uzyskać mając zaledwie sam blocker reklam.

Nie wiemy czy YouTube Premium Lite trafi do Polski. Możliwe, że nie, bowiem zwykła subskrypcja jest u nas już znacznie tańsza, więc taka wersja Lite musiałaby kosztować nieco ponad 10 złotych. Nie wiem czy za tyle byłaby przekonująca.

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!