Żabka Nano to kompletna nowość. Jak wygląda?

zabka nano
(fot. Żabka)

Żabka nie hamuje i wymyśla kolejne opcje wniesienia klasycznego sklepu na wyższy poziom. Tym razem wystartowali z pomysłem o nazwie Żabka Nano.

Żabka Nano – punkt obsługowy wewnątrz większego sklepu

Sieć sklepów Żabka właśnie pochwaliła się o uruchomieniem kolejnego typu miniaturowego sklepu. Jest to Żabka Nano działająca w modelu store-in-the-store. Dokładnie placówka została uruchomiona na terenie sklepu Decathlon w Piasecznie. Co ciekawe, współpraca była na tyle dobra, że sklep został otwarty w… 24 godziny.

Do skorzystania z Żabki Nano wystarczy karta płatnicza. Przed wejściem przykłada się ją do terminala, co automatycznie otworzy drzwi (przy pierwszym wejściu potrzebne jest podanie numeru telefonu). Następnie wybiera się produkty i z nimi wychodzi, a system składający się z kamer i algorytmów wykryje towary i pobierze pieniądze z przypisanego do karty konta. Żabka Nano oferuje około 450 produktów i są one trafne do miejsca, w którym to sklep się znajduje. Możemy zakupić chociażby napoje czy przekąski.

Firma dodaje, że system zachowuje prywatność i w żaden sposób nie identyfikuje klientów i nie zapamiętuje obrazów. Ze względu na pandemię, w Żabce Nano jednocześnie może przebywać 1 osoba.

zabka zappka
Żappka

Żabka Nano w wielu aspektach jest podobna do Żappki, czyli sklepu działającego na podobnej zasadzie – wchodzimy, wybieramy towary i wychodzimy. Tam jednak do identyfikacji klienta wykorzystywana jest aplikacja Żappka, a płatność odbywa się za pośrednictwem usługi Żappka Pay.

Źródło: Żabka, Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!