Awaria terminali płatniczych m.in. w Żabkach! Zalecamy wziąć gotówkę

wykrzyknik
(fot. Monstera z Pexels)

Jeśli wybierzecie się do Żabki lub innego sklepu, to możecie mieć problem z płatnością zbliżeniową. Otóż trwa duża awaria terminali płatniczych.

Awaria terminali płatniczych w całej Polsce

Jak to bywa, wybrałem się dzisiaj do sklepu Żabka na małe zakupy. Na wejściu zaskoczyła mnie kartka z napisem “Płatność tylko gotówką”. W sklepie zauważyłem, że terminale płatnicze są uruchomione, jednak nie spełniają swojej roli i trwa jakaś awaria. Myślałem, że to lokalny problem, ale jak się okazuje, to nie była prawda.

Jak raportuje portal Cashless, od kilku godzin występują problemy z płatnościami bezgotówkowymi w całej Polsce i nie działa część terminali płatniczych. Źródłem mają być problemy sieci T-Mobile, gdzie jedno z centrów miało zostać zalane. Dotknęło to właśnie niektórych sklepów Żabka i w nich terminale płatnicze po prostu nie spełniają swojej roli.

google pay inpost
(fot. Jack Sparrow na Pexels)

Jeśli więc zamierzacie iść na zakupy, to lepiej zabierzcie nieco gotówki. Możecie nie być pewni czy terminal płatniczy w wybranym przez Was sklepie nie będzie w tej “nieszczęsnej puli”.

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!