Zaktaulizujesz Zorin OS. Podstawowa funkcja w końcu dodana

Zorin OS 16.1

Aktualizacja systemu do nowszej wersji wydaje się być podstawową funkcją. Niestety, nie każdy system operacyjny to zaimplementował, a do tego grona jeszcze niedawno należał Zorin OS. No właśnie, należał.

Zorin OS Upgrader pozwoli zaktualizować Zorin OS

Nadal istnieją systemy, które uniemożliwiają wykonanie dużych aktualizacji, to znaczy do kompletnie nowej wersji. Przykładem może być Elementary OS, który nie oferuje funkcji aktualizacji z jednej edycji na drugą (na przykład z OS 6 na OS 7). Nadal można wykonywać aktualizacje wewnętrzne, ale nie od wydania do wydania.

Do tego grona jeszcze niedawno należał Zorin OS. To się jednak zmienia, bowiem wydano narzędzie Zorin OS Upgrader, które pozwala na wykonanie takiej aktualizacji. Co ważne, jego funkcje nie kończą się tylko na uaktualnianiu wydań, ale też na zmianie wersji, na przykład z Core do Pro (czyli wersji płatnej).

Aplikacja sama wykonuje wszystkie czynności, a my jako użytkownicy nic nie musimy robić, w tym nie ma potrzeby pobierać obrazów ISO. Jest to więc spore ułatwienie, zwłaszcza dla głównego targetu użytkowników Zorin OS, czyli osób niekoniecznie lubiących ciągle skakać po dystrybucjach.

Narzędzie jest już dostępne w repozytoriach i można je zainstalować komendą:

sudo apt install zorin-os-upgrader

Źródło: OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!