Zorin OS 16.1 już jest! Zamiennik Windowsa stał się jeszcze lepszy

Zorin OS 16.1

Zorin OS to jeden z takich systemów, który jest przede wszystkim nastawiony na bycie jak najbardziej przyjaznym dla użytkownika, zwłaszcza tego nowego. Właśnie system został wydany w wersji 16.1.

Zorin OS 16.1. już został wydany

Zorin OS 16.1 nie jest zbyt dużą aktualizacją i głównie skupia się na dostarczeniu nowych wersji aplikacji. Twórcy wymieniają przede wszystkim LibreOffice 7.3, czyli pakiet biurowy, który według użytkowników jest najlepszym na Linuxie. Wersja 7.3 oferuje jeszcze lepsze wsparcie dla formatów Microsoftu, a także szybsze działanie – o tym więcej pisaliśmy >>tutaj<<. W zaktualizowanej wersji znajdziemy również inne aplikacje.

Zorin OS 16.1

Twórcy dodają również, że Zorin OS 16.1 oferuje lepszą wydajność oraz bezpieczeństwo. No i znacznie szersze wsparcie dla urządzeń, w tym na przykład dla nowych kart graficznych RTX 3050, dla myszki Apple Magic Mouse 2, kontrolera PlayStation 5 DualSense, procesorów Intel 12 generacji oraz dla laptopa Framework Laptop.

Zorin OS 16.1 już został wydany i jest zarówno dostępny do świeżej instalacji z pliku ISO, jak i w postaci aktualizacji. Update jest dostępny z poziomu aplikacji Software Updater. Zorin OS 16.1 Core (czyli wersję darmową) pobierzecie >>stąd<<. Możecie również zakupić odmianę Pro. Co warto dodać, zysk z wersji Pro uzyskany w następnym tygodniu, twórcy przekażą na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Źródło: Zorin Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!