Zamień Xbox Series S w laptop – wystarczy ten niewielki ekran

Xbox series s xcreen
(fot. UPspec Gaming)

Wymiary konsoli Xbox Series S sprawiają, że wygodnie się go przenosi. Dlatego też ktoś wpadł na pomysł stworzenia xScreen – małego ekranu, który podłączamy bezpośrednio do konsoli, co imituje laptopa.

Nie wiem czy wiecie, ale Xbox Series S jest naprawdę niewielki. Na tyle niewielki, że jestem w stanie nosić go w swoim plecaku i to wkładając go horyzontalnie. Ba! Mogę jeszcze dołożyć kontrolery i okablowanie, a nadal mam miejsce na schowanie laptopa, tabletu, kosmetyczki czy jakichś ubrań. Chińskie sklepy wysyłkowe są bogate w oferty, które pozwalają nam się wyposażyć w niewielkie walizki, w których bezpiecznie przewieziemy konsolę wraz z padami. Jak się okazuje, ktoś postanowił mobilność Series S wnieść na wyższy poziom.

xScreen, czyli dedykowany ekran do Xbox Series S

W serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka pieniędzy na xScreen – specjalny ekran, który podłączamy do Xbox Series S. Co w nim takiego specjalnego? Po pierwsze, wyświetlacz zamontujemy na konsoli w taki sposób, że konstrukcja przypomina laptopa. Po drugie, ekran ten nie wymaga zewnętrznego zasilania. Po trzecie, nie potrzebujemy noszenia ze sobą worka przewodów – wyświetlacz montujemy jako specjalną nakładkę na konsolę.

Zamień Xbox Series S w laptop - wystarczy ten niewielki ekran

xScreen podłączamy do tylnej części konsoli, co wygląda, jakby był on jej integralną częścią. Urządzenie łączy się z portami HDMI oraz USB, co nie tylko puszcza obraz oraz audio, ale również zasila wyświetlacz. Ekran cechuje się przekątną 11,6 cala, waży zaledwie 695 gramów i został wyposażony nawet w głośniki. Obraz wyświetlany jest w 1080p przy 60 Hz. Obudowa ma być wyposażona w przyciski pozwalające na zmianę jasności oraz głośności.

Przyznam szczerze, że projekt jest bardzo ciekawy i pozwala nam na uzyskanie o wiele większej mobilności konsoli, na przykład możemy pograć na stole kuchennym czy na podłodze. Jednak nie jest to aż tak oszałamiający efekt jak w przypadku faktycznych laptopów gamingowych. Dlaczego? To proste! Konsola nadal wymaga zasilania z wykorzystaniem standardowego przewodu. Mało tego, sprzętu nie zasilimy z power banka, bowiem wymaga on o wiele większej mocy.

Ale sam nosisz konsolę, więc może Ci się to przydać. I tak, i nie. Fakt, noszę konsolę, ale nie po to, aby pograć w parku – to byłoby niemożliwe nawet z xScreen (powód? patrz wyżej). Przenoszę Series S z jednego mieszkania do drugiego i zanim do kogoś z nią pójdę to po prostu się upewniam czy będzie tam jakiś ekran. I co ważne, nie musi być to telewizor, bowiem zwykły monitor wystarczy. Ba! Sam u siebie gram na monitorze 27″ 1440p.

A co z ceną z xScreen?

Sprzęt można zamówić za pomocą zbiórki pieniędzy. Cel już został osiągnięty, więc teraz twórcy po prostu czekają na więcej zamówień. Cena Super Early Bird została ustalona na 249 AUD, czyli około 710 złotych. Early Bird jest nieco wyższa, bo mowa o 259 AUD, czyli ~740 złotych. Wysyłka sprzętu została zaplanowana na początek 2022 roku.

Link do zbiórki znajdziecie >>tutaj<<.

Źródło: Kickstarter, eurogamer.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!