Pojawiły się pierwsze renderowe zdjęcia tableta Samsung Galaxy Tab S10 Ultra

samsung

Nie tylko smartfony, zegarki, opaski oraz słuchawki bezprzewodowe prezentowane są na rynku elektroniki użytkowej. Producenci skupiają się także na większych sprzętach, czyli tabletach. Samsung jest w trakcie pracy nad nowym urządzeniem. Jest nim Samsung Galaxy Tab S10 Ultra.

Nowy tablet Samsung nie różni się za bardzo od poprzednika

Według nieoficjalnych informacji urządzenie miałoby zostać zaprezentowane jeszcze w tym roku. Nie mamy tu żadnych dodatkowych przecieków o dacie premiery, ale właśnie do Internetu trafiły rendery tableta Samsung Galaxy Tab S10 Ultra. Zanim jednak przyjrzymy się szczegółom warto zaznaczyć, że urządzenie może wyjść w kilku kombinacjach. Przypuszcza się, że na rynku oprócz podstawowego modelu może pojawić się także wersja Ultra. Wśród różnych modeli będą dostępne warianty z obsługą samego WiFi lub siecią 5G.

Na załączonych zdjęciach nie widać większych różnic względem Galaxy Tab S9 Ultra. Przypuszcza się, że najnowszy flagowy tablet prawdopodobnie będzie miał podobną do poprzednika, całkowicie metalową konstrukcję, zachowując jednocześnie swój stopień ochrony IP w zakresie wodoodporności. Sprzęt miałby mieć następujące wymiany 326,4 x 208,6 x 5,45 mm co spowoduje, że urządzenie będzie naprawdę smukłe. Czyżby urządzenie chciało konkurować z najnowszymi iPadami firmy Apple? Jest to bardzo prawdopodobne.

Cząstkowa specyfikacja Samsung Galaxy Tab S10 Ultra

Najnowszy tablet miałby otrzymać 14,6-calowy wyświetlacz AMOLED. Za wydajność sprzętu miałby odpowiadać najnowszy chipset firmy Qualcomm (mówi się o 4 generacji). Dodatkowo tablet Samsung Galaxy Tab S10 Ultra otrzyma podwójne kamery z przodu i z tyłu oraz czterema głośnikami firmy AKG. W zestawie z tabletem pojawi się także rysik S Pen z magnetycznym gniazdem do ładowania z tyłu. Urządzenie może mieć 12-16 GB pamięci RAM z pojemnością do 1 TB w dwóch wariantach Wi-Fi i 5G. Z czasem będziemy poznawać kolejne informacje dotyczące tableta Samsung Galaxy Tab S10 Ultra. Patrząc na koreańskiego producenta widzimy, że miewa on często problemy z utrzymaniem tajemnicy o swoich produktach.

Źródło: Sammobile

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!