Zegar Google naprawiony – budzik zagra. Winowajcą było Spotify

zegar google

Kilka dni temu informowaliśmy Was o sporych problemach Zegara Google, który to pomijał budziki i alarmy. Na szczęście, twórcom udało się problem naprawić, a winnym było… Spotify.

Już usłyszysz budzik – Zegar Google naprawia błędy

Nie tak dawno temu pisaliśmy o problemach jakie ma Zegar Google. Jak się okazało, smartfony nie reagowały na ustawione alarmy i ani nie dzwoniły, ani nie wibrowały, ani w żaden inny sposób nie informowały o wydarzeniu. Problem jest bardzo poważny, bowiem wiele osób polega na swoich telefonach jako na narzędziach, które budzą ich do pracy czy szkoły.

Na szczęście gigant potwierdził, że pracuje nad rozwiązaniem problemu. Jednak nie była to do końca wina Google’a, bowiem problem wywoływało… Spotify. Tak, ta usługa oferowała pewną współpracę z budzikiem (chociaż nie wiem czy chciałbym się budzić z wykorzystaniem moich ulubionych piosenek).

To właśnie ta współpraca powodowała problemy. Na szczęście Spotify oraz Google opracowali rozwiązanie. Jeśli połączenie ze Spotify nie zadziała, to Zegar Google zagra domyślny dzwonek. Wydaje się to być całkiem fair podejściem.

Jeśli korzystasz z Zegara Google to sprawdź czy masz wersję 6.4.1, aby mieć pewność, że budzik faktycznie zagra. Odpowiednią aktualizację powinieneś znaleźć w Sklepie Google Play.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!