Znaki wodne potwierdzają rozmieszczenie aparatów w Meizu 17 5G oraz Meizu 17 Pro 5G

Meizu 16X

Do premiery flagowców Meizu pozostało jeszcze trochę czasu. Smartfony te trafią na rynek bowiem dopiero w kwietniu tego roku, ale w sieci pojawia się coraz to więcej informacji na ich temat. Teraz znaki wodne uzyskane z aplikacji aparatu potwierdzają to co już wcześniej wiedzieliśmy na temat ułożenia tylnych oczek.

Cztery czy pięć aparatów?

Najnowsze zdjęcia, które już jakiś czas temu trafiły do sieci pokazały nam, że zarówno Meizu 17 5G jak i Meizu 17 Pro 5G otrzymają po cztery aparaty tylne ułożone horyzontalnie. I tak naprawdę cztery oczka stały się pewnego rodzaju standardem i to nie tylko wśród flagowców, a takze tańszych urządzeń. Teraz w sieci pojawiły się grafiki prezentujące jak będzie wyglądać znak wodny, który będziemy mogli wyłączyć lub włączyć w aplikacji aparatu. Na grafice tej widzimy aż pięć oczek. Czy to oznacza, ze poprzednie zdjęcia były jedynie plotkami, które nie mają jakiegokolwiek odzwierciedlenia w rzeczywistości?

Najprawdopodobniej wcale tak nie jest. Środkowy okrąg może odnosić się do lampy błyskowej, która będzie ukryta właśnie pomiędzy aparatami. I to docelowo dałoby nam pięć oczek znajdujących się na pleckach i bardzo możliwe, że Meizu chciało idealnie odwzorować ten układ także na znaku wodnym. Oczywiście nadchodzące nowości producenta z Państwa Środka mają być prawdziwymi flagowcami. Tym samym nie powinno zabraknąć w nich Qualcomm Snapdragona 865, sporej ilości RAM-u DDR5 czy pamięci UFS 3.0 lub 3.1.

meizu 17
Właśnie tak powinien wyglądać nadchodzący Meizu 17 5G

Zobacz także: Redmi 9 już wkrótce może zadebiutować na rynku. Poznaliśmy właśnie część specyfikacji tego modelu

Według plotek podstawowa konfiguracja 8/128 ma kosztować 3999 juanów (ok. 2310 zł), a za wariant 12/256 trzeba będzie zapłacić w Chinach 4299 juanów (ok. 2480 zł). Jednocześnie ciężko powiedzieć czy Meizu 17 5G oraz Meizu 17 Pro 5G kiedykolwiek trafią na rynek globalny. Producent z Państwa Środka ostatnio skupia się jedynie na Chinach i wiele wskazuje na to, że i tym razem tak będzie. Już niedługo w sieci powinno pojawić się więcej informacji na ten temat!

Na zdjęciu głównym znajduje się Meizu 16X, którego recenzję znajdziecie tutaj.

Co myślicie o Meizu 17 5G oraz Meizu 17 Pro 5G? Czekacie na premierę tych urządzeń? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!