Zorin OS 16.3 wydany! Dodano ważną funkcję

Zorin OS 16.3 (fot. Zorin)
Zorin OS 16.3 (fot. Zorin)

Zorin OS to system operacyjny typu Linux, który ma być bardzo prosty w obsłudze, oferujący mnóstwo ustawień i funkcji, a do tego ma cieszyć oko pięknym wyglądem. Właśnie pojawił się Zorin OS 16.3, który wnosi ważną nowość.

Zorin OS 16.3 udostępniony

Zorin 16.3 to przede wszystkim Zorin OS Upgrader. Jest to narzędzie, które pozwala wykonać aktualizację systemu do nowej, dużej wersji. Jest to coś, czego od dawna brakowało w Zorin, a każdorazowa chęć aktualizacji do nowego systemu (ale nie chodzi tu o wersje pakietów) wymagała instalacji od zera. Teraz się to zmienia i ja liczę, że tą samą drogą pójdzie też Elementary OS, ponieważ i tam brakuje czegoś takiego. W Zorin możliwym jest nawet upgrade do wersji płatnej, czyli Pro.

Kolejne zmiany dotyczą narzędzia do synchronizacji telefonu z Androidem z komputerem, czyli Zorin Connect. Jest to w zasadzie KDE Connect w nieco innym opakowaniu, a twórcy nadganiają nowości dostępne w pierwowzorze.

  • Uruchamianie poleceń na komputerze z menu zasilania w systemie Android 11+
  • Więcej elementów sterujących odtwarzaniem, gdy Spotify jest odtwarzane na komputerze
  • Automatyczne ponowne łączenie się z zaufanymi sieciami w tle w systemie Android 10+
  • Monochromatyczna ikona tematyczna w systemie Android 13+
  • Ulepszone tłumaczenia
  • Inne ulepszenia w całej aplikacji
Zorin OS 16.3
Zorin OS 16.3

Nie zabrakło podstaw takich jak nowe wersje aplikacji początkowych. Warto zwrócić uwagę chociażby na LibreOffice 7.5, czyli pakiet biurowy, który ma coraz lepszą kompatybilność z Microsoft Office. Deweloperzy zaznaczają też, że dodano nowe poprawki zabezpieczeń.

Zorin OS 16.3
Zorin OS 16.3

Pobierz Zorin OS 16.3

Zorin OS 16.3 jest już wydany w wielu wersjach, w tym w dwóch podstawowych – płatnej Pro (ma kilka ciekawych dodatków, ale głównie tutaj chodzi o wsparcie twórców) oraz darmowej Core. System możecie zainstalować i dowolnie wykorzystywać.

Zorin OS 16.3 z ciemnym motywem
Zorin OS 16.3 z ciemnym motywem

Źródło: Zorin Blog

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!