ZTE Axon 10 Pro dostanie Snapdragona 855 i 6 GB RAMu

zte logo

Firma ZTE ma pokazać na nadchodzących targach Mobile World Congess ma zaprezentować światu sporo nowości. Teraz w Geekbench pojawił się najprawdopodobniej nowy flagowiec chińskiego producenta – Axon 10 Pro!

Premiera już na MWC 2019?

Wprawdzie sam producent z Państwa Środka nie ujawnił, że pracuje nad Axonem 10 Pro, ale tajemnicze urządzenie ZTE pojawiło się w Geekbench. Sporo możemy wywnioskować z samej nazwy kodowej. Zeszłoroczny flagowiec, ZTE Axon 9 Pro, nazwany był A2019G. Nadchodząca nowość ma oznaczenie A2020 Pro. To może sugerować tylko jedno – chińska firma pracuje nad nowym flagowcem, który już niedługo może zadebiutować na rynku mobilnym. Oczywiście pojawiają się głosy mówiące o premierze już na nadchodzących wielkimi krokami targach MWC 2019, gdzie rzekomo mamy zobaczyć także nowe modele z serii Blade, ale nie wyciągałbym tak daleko idących wniosków. ZTE nie zapowiedziało jeszcze jakiejkolwiek premiery w Barcelonie, a do samych targów pozostało naprawdę niewiele czasu.

zte axon 10 pro

Czym będzie Axon 10 Pro? Myślą, że nikogo nie zdziwi fakt, że urządzenie to ma konkurować z flagowcami innych firm o miano najlepszego z najlepszych. Smartfon ten zostanie bowiem wyposażony w Qualcomm Snapdragona 855, najmocniejszy mobilny procesor dostępny na rynku, oraz 6 GB RAM-u. Bardzo możliwe, że pojawią się także wersje z 8 GB lub nawet 10 GB RAM-u, ale na potwierdzenie tych informacji będziemy musieli jeszcze poczekać. Taka konfiguracja ma przełożyć się na 3824 punkty zdobyte w teście jednego rdzenia oraz 10762 punkty w teście wielu rdzeni. Wynik ten robi wrażenie, w szczególności wtedy gdy porównamy go z zeszłorocznymi flagowcami pracującymi pod kontrolą Qualcomm Snapdragona 845.

ZTE Axon 10 Pro ma zadebiutować z preinstalowanym Androidem 9 Pie. Reszta specyfikacji oraz wygląd urządzenia pozostaje zagadką. Więcej informacji na temat nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka powinno się pojawić w najbliższym czasie. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne plotki czy przecieki!

Co myślicie o takiej specyfikacji ZTE Axon 10 Pro? Czekacie na premierę flagowca firmy ZTE? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!