Strona główna Aktualności ZTE Axon S to ciekawy koncept wykorzystania slidera

ZTE Axon S to ciekawy koncept wykorzystania slidera

-

Wszystko wskazuje na to, że slidery nie znikną zbyt szybko z rynku. Oczywiście producenci już pracują nad składanymi telefonami, ale to właśnie wysuwane aparaty są w stanie zaoferować prawie 100% stosunek wyświetlacza do powierzchni panelu przedniego. Kolejne urządzenie tego typu nadchodzi!

ZTE Axon S ma zdefiniować slider na nowo

Niestety, rendery nie pochodzą bezpośrednio od chińskiego producenta, a co za tym idzie musimy traktować je z lekkim przymrużeniem oka. Jednak bez wątpienia tak wyglądający ZTE Axon S przyciąga wzrok i wydaje się dużo ciekawszy niż smartfony z sliderem takich firm jak Xiaomi, Honor czy Lenovo. Co ciekawe slider miałby wysuwać się w bok, a nie jak miało to miejsce dotychczas w górę. To sprawia, że ZTE chciałoby w nim ukryć nie tylko aparaty przednie, ale także tylne.

zte axon s 2

Tym samym zarówno na froncie jak i na tyle nie zobaczymy jakichkolwiek wcięć, oczek czy dziur. Dodatkowo czytnik linii papilarnych powinien być zintegrowany z wyświetlaczem. I chociaż sam nie jestem zbyt dużym fanem sliderów i nadal nie do końca wierzę w ich trwałość na dłuższą metę to tego typu rozwiązanie bardzo przypada mi do gustu. ZTE Axon S ma być prawdziwym bezramkowcem, a to może sprawić, że naprawdę spore grono potencjalnych użytkowników zainteresuje się jego zakupem.

zte axon s 3Zobacz też: Składak ZTE według nowego pomysłu wygląda okropnie

Co z specyfikacją?

Ta tak naprawdę pozostaje jeszcze zagadką. Mówi się, że ZTE Axon S będzie wspierać 5G, a co za tym idzie urządzenie to musiałoby być wyposażone w Qualcomm Snapdragona 855 wraz z modemem Snapdragon X50. Topowy procesor mobilny powinien być wspierany przez minimum 6 GB RAM-u, a na pliki użytkownika powinno być przeznaczone przynajmniej 128 GB pamięci wewnętrznej. Bardzo możliwe, że ZTE Axon S otrzyma także wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. Czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu sugeruje, że na froncie znajdziemy ekran AMOLED o nieznanej na tą chwilę przekątnej i rozdzielczości. Jak widać w przypadku ZTE Axon S większość kwestii pozostaje niewiadomą. Bez wątpienia może być to jednak wyjątkowo ciekawy smartfon cieszący się prawdziwą popularnością. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

zte axon s 4

Co myślicie o tak wyglądającym ZTE Axon S? Czy slidery są czymś co przypadło wam do gustu? Zapraszamy do dyskusji!

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej