Strona główna Aktualności Składak ZTE według nowego pomysłu wygląda okropnie

Składak ZTE według nowego pomysłu wygląda okropnie

-

Jesteśmy już po premierze pierwszych prawdziwie składanych smartfonów z elastycznymi ekranami – na MWC pokazano telefon Huawei Mate X, a wcześniej Samsunga Galaxy Fold. Także inni producenci pragną wziąć udział w kreowaniu przyszłości czego efektem są coraz dziwniejsze projekty…

ZTE opatentowało swój składany telefon

ZTE ma już w swoim dorobku składany telefon, ale bez elastycznego wyświetlacza. Jest to Axon M i myślę, że wielu z Was go kojarzy. Na pierwszy rzut oka przypomina on dwa połączone ze sobą telefony, dlatego oba ekrany dzieli w nim ramka.

zte patent

Patent na inny pomysł został opublikowany 5 marca przez agencję WIPO (World Intellectual Property Organization). Jest to trochę inna koncepcja gdyż tutaj głównym celem nie było zwiększenie rozmiarów wyświetlacza, aby smartfon odgrywał rolę tabletu, a raczej miniaturyzacja.

zte

Rendery na podstawie patentów przygotował portal Letsgodigital. Dzięki nim jesteśmy w stanie dokładniej wyobrazić sobie, jak takie urządzenie mogłoby wyglądać. Pierwsze w oczy rzucają się wystające zawiasy, które wcinają się w ekran. Cóż, nie do końca wygląda to apetycznie.

zte

Obie części składanego telefonu nie są równe ani pod względem długości, ani pod względem grubości. Ta górna jest krótsza prawdopodobnie po to, aby po złożeniu telefonu zostawał jeszcze u dołu kawałek ekranu, na którym można zobaczyć powiadomienia czy informacje o przychodzących połączeniach lub wiadomościach.

zte

Wiemy, że z tyłu zostanie ulokowany podwójny aparat, nie ma natomiast śladów czytnika linii papilarnych lub frontowej kamery, która byłaby obecna po całkowitym rozłożeniu telefonu.

Nie jest to pierwszy pomysł ZTE na składany telefon z elastycznym wyświetlaczem. Poprzednie rozwiązanie, które zmienia się w tablet opisywaliśmy Wam w grudniu ubiegłego roku. Marcowy koncept przypomina nieco szkice Motoroli RAZR v4, która rzekomo ma zadebiutować w tym roku, ale oba projekty różnią się szczegółami.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ZTE wyda swojego pierwszego składaka z elastycznym wyświetlaczem. Myślę, że zanim to nastąpi, firma postara się ustabilizować swoją sytuację spowodowaną niską sprzedażą i kłopotami z USA.

Co sądzicie o patencie złożonym przez ZTE? Podoba Wam się taki smartfon?

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej