ZTE już w przyszłym roku będzie produkować procesory wykonane w technologii 5 nm

ZTE już w przyszłym roku będzie produkować procesory wykonane w technologii 5 nm

ZTE z własnym procesorem? Tak, to nie żart. Niestety, ale nie chodzi o jednostki, które pojawią się w smartfonach, a te odpowiadające za działanie infrastruktury sieciowej nowej generacji. Teraz głos w sprawie zabrał jeden z dyrektorów chińskiej firmy, który podzielił się także planami na przyszłość!

ZTE chce spróbować swoich sił na zupełnie nowym rynku

Xu Ziyang, dyrektor ZTE, na walnym zgromadzeniu poinformował świat, że firma tak naprawdę już rozpoczęła masową produkcję procesorów wykonanych w technologii 7 nm. Niestety, ale nie wiemy kiedy dokładnie trafią one do pierwszych urządzeń sieciowych, ale możemy być wręcz pewni, że chiński producent będzie chciał zrobić wszystko, aby zagrozić pozycji dużo bardziej znanych firm. Kolejnym krokiem ma być stworzenie procesora wykonanego w technologii 5 nm. Tak naprawdę ZTE już pracuje nad tą jednostką, a jej produkcja ma rozpocząć się już w przyszłym roku,

I trzeba przyznać, że wygląda to naprawdę ciekawie. O ZTE wiele osób mieszkających poza samymi Chinami zapomniało, a wszystko wskazuje na to, że chińska firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. W ostatnim czasie producent ten wydał 12,1 miliarda juanów na badania i rozwój. Jeśli faktycznie ZTE uda się wyprodukować układy wykonane w technologii 5 nm stworzone z myślą o infrastrukturze sieci 5G to bardzo możliwe, że o firmie tej usłyszy jeszcze więcej osób, a co za tym idzie będzie ona w stanie pracować nad kolejnymi projektami.

Zobacz także: ASUS ROG Phone III uchwycony na zdjęciu. Poznaliśmy także specyfikację tego urządzenia!

Oczywiście podobne układy ma zaprezentować światu także Huawei, ale nadal niewiele firm jest w stanie rozpocząć masową produkcję układów 5 nm. Czy ZTE pójdzie o krok dalej i w przyszłości zaskoczy świat czymś, czego jeszcze nie było? Jeśli tylko chiński producent będzie szedł tak szybko się rozwijał to jest to bardzo możliwe!

Na zdjęciu głównym znajduje się ZTE Axon 11.

Co myślicie o planach rozwoju ZTE? Czekacie na nowości tego producenta? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!