ZTE zaprezentowało na MWC 2019 w Szanghaju TV Boxa z obsługą 8K

ZTE zaprezentowało na MWC 2019 w Szanghaju TV Boxa z obsługą 8K

Zapewne większość z was targi MWC kojarzy z Barceloną, ale podobne wydarzenie ma miejsce także w Szanghaju. To właśnie tam chińscy producenci bardzo często pokazują światu swoje nowości z różnych segmentów rynku. Tym razem ZTE postanowiło zaprezentować światu zupełnie nowego TV Boxa!

TV Box ZTE z wsparciem dla 8K

Nowość producenta z Państwa Środka została wyposażona w czterordzeniowy 64-bitowy procesor o taktowaniu do 2,0 GHz na rdzeniu wykonany w 12 nm procesie technologicznym. To ma w zupełności wystarczyć do obsługi wideo w rozdzielczości aż 8K. Jednocześnie wydajność nowego TV Boxa firmy ZTE ma być zdecydowanie wyższa niż wszystkie inne rozwiązania tego typu, które zaprezentowała wcześniej konkurencja. Czy tak będzie w rzeczywistości? Tego dowiemy się dopiero wtedy gdy sprzęt ten trafi do sprzedaży i pojawią się pierwsze recenzje czy wrażenia użytkowników.

ZTE zaprezentowało na MWC 2019 w Szanghaju TV Boxa z obsługą 8K

To jednak jeszcze nie wszystko. ZTE zapewnia, że dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji sterowanie głosem będzie jeszcze przyjemniejsze niż dotychczas. Polecenia mają być jeszcze bardziej intuicyjne i tak naprawdę nawet osoba, która na co dzień nie korzysta z asystentów głosowych czy tego typu rozwiązań powinna sobie w zupełności z tym poradzić.

Zobacz także: ZTE patentuje telefon z dwoma dziurami w wyświetlaczu

Kiedy nowość producenta z Państwa Środka trafi na rynek? Tego niestety nie wiemy. To co zostało zaprezentowane podczas targów Mobile World Congress 2019 w Szanghaju to tak naprawdę jedynie prototyp, który wprawdzie według zapewnień firmy ZTE przeszedł część testów, ale nadal nie wiadomo ile jeszcze przyjdzie nam czekać na wprowadzenie go do sprzedaży. Nowy TV Box ma być częścią programu 5G + 8K Extreme Clear Video czyli rozwiązania chińskiego producenta, które ma zapewnić użytkownikowi najlepszą możliwą jakość wideo bez jakichkolwiek przycięć. I bardzo możliwe, że TV Box trafi do sprzedaży dopiero wtedy, gdy wszystkie urządzenia należące do programu zostaną zaprezentowane. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość!

Co myślicie o nowym TV Boxie firmy ZTE? Zapraszamy do dyskusji!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!