Aplikacja 1Password Stable nareszcie trafiła na Linuxa!

1password

Faktycznie Linux ma dostęp do mniejszej liczby popularnych aplikacji. Nie ma co jednak narzekać, bowiem twórcy wydają coraz więcej programów na tę platformę. Do tej listy możemy dopisać 1Password!

1Password nareszcie na Linuxie!

1Password to popularny menedżer haseł oferujący wiele ciekawych funkcji, chociażby generowanie wirtualnych kart kredytowych. Co ważne, usługa nie jest udostępniona za darmo. Już w 2020 roku firma zapowiedziała wydanie klienta swojej aplikacji na Linuxa. Teraz już możemy cieszyć się stabilnym i oficjalnym programem!

Co oferuje 1Password na Linuxie? Chociażby automatyczną zmianę motywu na podstawie motywu GTK. Ponadto wsparcie dla FTP, SSH czy SMB. Warto dodać, że program integruje się z GNOME i KDE – mowa tu chociażby nie tylko o możliwości kopiowania danych do schowka, ale również o ikonie tray czy o współpracy z KDE Wallet oraz GNOME Keyring. Warto wspomnieć o wsparciu API Terminala, a także o możliwości otwarciu domyślnej przeglądarki internetowej już z wypełnionymi danymi do logowania.

1password
(fot. OMG!Ubuntu)

Co ciekawe, aplikacja 1Password na Linuxa oferuje rzeczy, które na próżno szukać na macOS czy Windows. Chociażby mowa tu o bezpiecznym dodawaniu załączników, archiwizacji i usuwaniu danych czy Watchtower. Nawet dostaliśmy możliwość sprawdzenia informacji o tym, kto i kiedy uzyskał dostęp do różnych danych, a nawet mamy wyszukiwarkę z inteligentnymi podpowiedziami.

1Password – jak zainstalować na GNU/Linux?

Aplikacja jest możliwa do zainstalowana na wielu popularnych dystrybucjach. W przypadku systemów opartych o Debian/Ubuntu wystarczy pobrać niżej podlinkowany plik .DEB.

Kliknij >>tutaj<<, aby pobrać 1Password na Linuxa.

Z jakiego menedżera haseł korzystacie? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!