Strona główna Aktualności 48 Mpix w nowych Xiaomi to nie Sony IMX586? Lu Weibing wyjaśnia

48 Mpix w nowych Xiaomi to nie Sony IMX586? Lu Weibing wyjaśnia

-

Do niedawna sprawa 48-megapikselowych aparatów była bardzo prosta. Producenci telefonów korzystali albo z matrycy Sony (IMX586) lub Samsunga (ISOCELL GM1). Teraz jest ona nieco bardziej skomplikowana, ponieważ okazało się, że na rynku pojawiła się kolejna matryca, która umożliwiła robienie zdjęć w rozdzielczości 48 Mpix.

W aparatach Xiaomi pomylono matryce? Nie

I to ją właśnie wykorzystało Xiaomi. Nowy telefon Xiaomi wyposażono w Sony IMX582, czyli matrycę, o której wcześniej nie słyszeliśmy. Lu Weibing, CEO Redmi, wyjaśnił, że pomiędzy obiema sensorami różnica jest naprawdę znikoma.

Sony IMX586 vs Sony IMX582

Tyczy się ona nagrywania w rozdzielczości 4K, które przy Sony IMX582 może odbywać się jedynie w 30 klatkach na sekundę. Oszustwo? Nie do końca. Xiaomi Mi CC9e został wyposażony w Snapdragona 665, który nie pozwala na filmowanie w 4K z większą liczbą FPS-ów. Model matrycy został zatem dostosowany do użytego procesora, a najprawdopodobniej dzięki temu zabiegowi koszty zostały zmniejszone, więc telefony są tańsze. Sytuacja jest analogiczna w przypadku Redmi K20 i Redmi K20 Pro, których specyfikację przedstawił Kamil. Snapdragon 730 zaprezentowany wraz z 665 również ma ograniczenie do 30 FPS przy 4K.

Zobacz też: Mi CC9 oraz Mi CC9e oficjalnie zaprezentowane. Oto przedstawiciele serii telefonów do selfie!

Co ciekawe, posiadacze Mi 9 CCe zdziwili się, że ich telefon jest wyposażony w Sony IMX586 i zapytali o to na Weibo. Tang Weng Thomas odpowiedział, że pierwsza partia powstała z użyciem „lepszej” matrycy, ponieważ zabrakło tego właściwego.

weibo

W planach model Mi CC9e miał być wyposażony w Sony IMX582, ale najwyraźniej jego dostawy były zbyt małe. I całe szczęście, że pomarańczowy producent nie upakował w brakujące miejsce Samsunga GM1, który pewnie też zalega na magazynach lub sensora OmniVision OV48B, o którego użyciu jeszcze nie słyszałem. Fani Xiaomi docenili szczerość przedstawicieli firmy oraz zareagowali pozytywnym śmiechem na całą sytuację.

Wiedzieliście o Sony IMX582? Co sądzicie o zaistniałej sytuacji oraz modelach z nowej serii CC?

Źródłoixbt.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej