Strona główna Aktualności 50 milionów składanych smartfonów do 2025 roku. Planujecie zakup takiego urządzenia?

50 milionów składanych smartfonów do 2025 roku. Planujecie zakup takiego urządzenia?

-

Składane i elastyczne smartfony mają stać się trendem najbliższych lat. Analitycy rynku mobilnego mówią jednym głosem – przyszłość przyniesie nam ogrom urządzeń tego typu.

Składane smartfony wizją przyszłości?

Pierwszym telefonem z składanym wyświetlaczem był Royole FlexPai. Oczywiście urządzenie to nie trafiło jeszcze do sprzedaży, ale początek przyszłego roku powinien przynieść nam nowe smartfony tego typu. Oczywiście nowa technologia sprawi, że ceny flagowych nowości mogą być jeszcze wyższe niż w tym roku, co dla wielu osób może być już całkowitą abstrakcją. Do końca 2019 roku ma zostać sprzedanych około 1,4 miliona sztuk elastycznych i składanych ekranów. Trafią one do smartfonów różnych producentów, ale bez wątpienia większość wyświetlaczy tego typu będzie produkowana przez Samsunga.

składane smartfony

W 2025 roku składane telefony mają na dobre przejąć rynek mobilny. W roku tym ma zostać wyprodukowanych i sprzedanych około 50,5 miliona urządzeń tego typu. Liczba ta robi wrażenie. Bez wątpienia nadal nie jest to ilość mogąca konkurować z tradycyjnymi smartfonami, ale pamiętajmy o tym, że elastyczne nowości nie każdemu mogą przypaść do gustu.

Czy potrzebujemy składanych telefonów?

To pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Z jednej strony spora część użytkowników narzeka na rosnące ekrany. Smartfony stają się większe i większe i wszystko wskazuje na to, że nie zaczną się zmniejszać w najbliższej przyszłości. Rozwiązaniem tego problemu mogą być właśnie składane telefony. Dzięki nowej technologii tworzenia wyświetlaczy i samych baterii złożone urządzenia mają być zdecydowanie mniejsze, a po rozłożeniu nadal będziemy mogli cieszyć się korzystaniem z większego ekranu.

google składane smartfony android (2)
Royole FlexPai

Największą zagadką jest wytrzymałość takiego rozwiązania. Bardzo ciężko będzie znaleźć pokrowiec chroniący same plecki, a przyklejenie szkła hartowanego może nie mieć większego sensu. Miejmy nadzieję, że zanim składane smartfony na dobre trafią na rynek producenci dopracują swoje nowości do perfekcji i pozbawią ich wad wieku dziecięcego.

Co myślicie o składanych telefonach? Czekacie na wprowadzenie pierwszych urządzeń tego typu do regularnej sprzedaży? Zapraszamy do dyskusji!
Kolejny artykuł znajdziesz poniżej