Warcraft podzielił los Diablo – będzie wersja mobilna

Warcraft podzielił los Diablo – będzie wersja mobilna

Jeszcze nie ucichły głosy oburzenia fanów kultowej gry Diablo, po tym, jak Activision Blizzard ogłosił, że pracuje nad wersja mobilną, a już wiadomo, że kolejny wielki tytuł doczeka się wersji na smartfony.

Na przekór graczom

Niemałe poruszenie wywołało ogłoszenie prac nad mobilną wersją gry Diablo, co stało się zalążkiem do szerokiej dyskusji nad przyszłością gamingu. Urodziło to bardzo ożywioną wymianę zdań na wielu frontach, a także stworzyło wiele memów, czyli podstawową już wersję komunikacji w dzisiejszej sieci. Gracze preferujący konsole i ci stojący murem za komputerami stacjonarnymi pierwszy raz od dawna zjednoczyli swoje siły, aby głośno i wyraźnie wyrazić swój sprzeciw wobec drogi rozwoju Diablo, którą obrał Activision Blizzard. Główną przyczyną jest obawa o formę, którą miałaby przyjąć wersja mobilna.

Nie jest tajemnicą, że tego typu gry są w dużej mierze nastawione na pozyskiwanie pieniędzy poprzez mikrotransakcje, których skala w wielu przypadkach przyprawia o zawrót głowy, co potwierdza dochód, chociażby z Call of Duty Mobile i Candy Crush, przekraczający miliard dolarów rocznie. Diablo mogłoby się zatem stać typowym pay-to-win, czego nie chce zdecydowana większość graczy. Wygląda jednak na to, że Activision Blizzard jest kompletnie głuchy na te głosy i rozpoczął pracę nad kolejną grą mobilną opartą na klasycznym tytule – Warcraft.

Warcraft podzielił los Diablo – będzie wersja mobilna

Zaplanowana kampania?

Cała sprawa wyszła na jaw nie poprzez normalne kanały komunikacyjne pomiędzy firmą, a prasą. Activision Blizzard opublikował kwartalny raport podsumowujący zyski. Co ciekawe, również i tutaj nastąpiła mała zmiana i raport ten został rozesłany do prasy właśnie. Widać w nim wyraźnie fragment, który mówi o przygotowaniu do stworzenia mobilnej wersji gry Warcraft.

Cała branża, ale również zwykli gracze, zastanawia się teraz, jak bardzo jest to realna obietnica, biorąc pod uwagę niedawne wykupienie firmy przez Microsoft, który stawia na gry skierowane na Xboxa i, w mniejszym stopniu, ale jednak – na komputery stacjonarne. Wciąż czekamy na premierę Diablo Immortal, która zaplanowana jest na drugą połowę tego roku, dlatego decyzja Activision Blizzard wygląda na z góry zaplanowaną operację, od samego początku. Niestety raport nie podaje żadnych szczegółów dotyczących gry mobilnej Warcraft, poza samym rozpoczęciem projektu.

Żródło: theverge.com

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!