Xbox ulepszy starsze pady do najnowszych technologii

kontroler Xbox
Kontroler do Xbox One (po lewej) i kontroler do Xbox Series S (po prawej)

Microsoft nie zapomina o swoich starszych konsolach i akcesoriach. Jak się okazuje, gigant zamierza wydać specjalną aktualizację, która wniesie najnowsze technologie do starszych kontrolerów.

Trzeba to przyznać – Microsoft wie jak zadbać o swoich użytkowników. Jakiś czas temu poinformowano, że na konsolach Xbox One i nowszych będziemy mogli uruchomić gry za pomocą xCloud, co znacznie wydłuży czas życia tych urządzeń. Teraz dowiedzieliśmy się, że również i starsze kontrolery dostaną trochę nowości.

Kontroler do Xbox One dostanie technologie znane z Xbox Series X|S

Microsoft właśnie poinformował, że rozpocznie aktualizację firmware’u na starszych kontrolerach, która wniesie nowe technologie. Mowa tu o Dynamic Latency Input (DLI), która zminimalizuje opóźnienia łączności bezprzewodowej oraz o funkcji szybkiego przełączania się między urządzeniami. Do tej pory elementy te były dostępne tylko w kontrolerach Xboxa Series X|S.

xbox one
kontroler do Xbox One

Póki co, nowy firmware dostępny jest w kanale Alpha, ale zapewne już niedługo zostanie wypuszczony dla każdego. Aktualizację wykonać będą mogli właściciele dedykowanych kontrolerów do Xbox One, ale także padów Xbox Elite Series 2 oraz Xbox Adaptive Controllers.

Bardzo cieszę się, że taka aktualizacja się pojawi. Sam do swojej konsoli Series S właśnie zakupiłem kontroler z Xbox One jako ten drugi. Nie dość, że udało mi się co nieco zaoszczędzić, to jeszcze zostanie on uaktualniony do najnowszych technologii. W zasadzie będzie brakowało mi tylko jednego – USB typu C. Na szczęście i tak kontrolery ładuje z wykorzystaniem ładowarki do akumulatorków AA marki Green Cell.

Źródło: Xbox

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!