Aion Bank otwiera się na Express Elixir. To droga do wprowadzenia BLIKA

Aion Bank karta

Aion Bank to bank dostępny w Polsce od około roku. Działa on wewnątrz aplikacji mobilnej i opiera się o miesięczną subskrypcję – podobnie jak Netflix. Jak się okazuje, wprowadzono system Express Elixir.

Aion Bank i Express Elixir

Jak raportuje serwis Cashless, Aion Bank wdrożył system Express Elixir. Jednakże póki co, usługa działa tylko w ograniczonym zakresie – użytkownicy są w stanie wykonać ekspresowy przelew, ale nie mogą takiego przyjąć. Wbrew pozorom, jest to całkiem spory problem. Podobno taka sytuacja ma trwać nawet do końca sierpnia.

Aion Bank to bank, który jest głównie skupiony wokół aplikacji mobilnej i bazuje na subskrypcji podobnej jak Spotify czy Netflix. W przeciwieństwie do innych, podobnych usług, Aion nie zamyka się na ważne technologie dostępne w największych bankach. Sami usługodawcy już jakiś czas temu zapowiedzieli, że chcą wdrożyć zarówno przelewy natychmiastowe na numery bankowe, ale też BLIKA.

aion bank
(fot. Aion Bank)

Warto zaznaczyć, że system Express Elixir jest wymagany do tego, aby właśnie wprowadzić BLIKA i przelewy P2P na numer telefonu. Dlatego też informacja mówiąca o wprowadzeniu Elixir jasno zaznacza, że BLIK pojawi się lada moment, choć niestety, póki co bez płatności zbliżeniowych (nadal jednak Aion obsługuje Google Wallet).

Źródło: Cashless

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!