Google Pay właśnie znika! Powitajcie Google Wallet

google wallet

Zgodnie z poprzednimi zapowiedziami, finalnie faktycznie Google Pay znika, a w to miejsce pojawia się nowa aplikacja o nazwie Google Wallet.

Na Waszych telefonach pojawi się nowa aplikacja – to Google Wallet

Myślę, że wielu osobom nie muszę przedstawiać Google Pay. W skrócie, jest to aplikacja na Androida, która pozwala nam dodać karty do późniejszych płatności zbliżeniowych. Jest też opcja przechowywania kart lojalnościowych. W maju jednak okazało się, że gigant aplikację uśmierci i w zamian dostaniemy Google Wallet.

Google Wallet nie jest taką nowością, bo historia programu sięga jeszcze 2011 roku, kiedy był to system płatności mobilnych pozwalający na chociażby przechowywanie kart płatniczych. Teraz w drodze zwykłej aktualizacji dla Google Pay, GPay jest usuwane i pojawia się Google Wallet. Uaktualnienie zostało wydane w 39 krajach, w tym właśnie w Polsce.

apple pay ing
(fot. ING)

Google Wallet nie różni się aż tak od GPay. Oprócz znanych nam już funkcji, pojawi się chociażby opcja zarządzania dokumentami – do aplikacji podepniemy chociażby e-dowód, prawo jazdy, bilety czy legitymację, a nawet certyfikat szczepienia. Ale nie dotyczy to wszystkich państw. Nie zdziwcie się, jak za niedługo zobaczycie nową aplikację na swoim telefonie.

Źródło: Google

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!