Już jutro Aion Bank przestanie być darmowy! To dobry moment, aby podjąć decyzję

Aion Bank karta

Aion Bank pojawił się w Polsce dosyć niedawno, bowiem w ubiegłe wakacje. Opisywany był jako bank z subskrypcją jak Spotify i również oferował usługi za darmo. Niestety, już od jutro bank przestanie oferować jakikolwiek darmowy plan (chyba, że spełnimy pewien warunek).

Aion Bank zadebiutował w Polsce w 2021 roku i dosyć szybko zdobywał klientów. Głównie dzięki jasnej ofercie, dobrym darmowym planie, reflinkom oraz dobremu oprocentowaniu. Niestety, zaledwie kilka miesięcy po starcie usługi, bank poinformował o rezygnacji z darmowego planu. Jeszcze pod koniec stycznia dowiedzieliśmy się, że darmowy plan stanie się płatnym (19,99 PLN miesięcznie) z ciut lepszymi warunkami.

Aion Bank płatny już od jutra

Co klienci dostaną w zamian za 19,99 PLN miesięcznie? Aion Bank dodaje, że w zamian za to najniższy pakiet zostanie rozszerzony o nielimitowane i darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie.

aion bank
(fot. Aion Bank)

3 lutego wyłączona została opcja tworzenia nowych kont z darmowym planem, a Ci co już mieli rachunek, to mogą się nim cieszyć do jutra, czyli do 3 kwietnia 2022 roku. Co zrobić jeśli jesteś klientem Aion Banku i korzystasz z darmowego planu?

Masz trzy opcje i to całkiem przejrzyste:

  1. Decydujesz się płacić 19,99 PLN za miesiąc usług banku lub wykupujesz droższy plan.
  2. Wpłacasz na rachunek minimum 5 tysięcy złotych, co sprawia, że dalej konto pozostanie darmowe.
  3. Zamykasz rachunek bankowy.

Sam się zastanawiałem zarówno nad drugim, jak i trzecim wyjściem z tej sytuacji. Finalnie zdecydowałem się konto zamknąć i to jeszcze zanim rachunek stał się płatny. Jak zamknąć konto? Całe FAQ znajdziecie wewnątrz aplikacji bankowej. Te same informacje powtórzy Wam pracownik banku w trakcie kontaktu. W skrócie: musimy wypłacić wszystkie środki z konta, wyłączyć wszystkie usługi, usunąć kartę debetową i oczywiście skontaktować się z bankiem.

Źródło: Aion Bank, własne

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!