Dlaczego Aion Bank nie udostępnia numeru telefonu na stronie internetowej?

aion bank
(fot. Aion Bank)

Start Aion Banku w Polsce spotkał się z dużym zainteresowaniem. Tego typu usługa to z jednej strony nowość, ale też i bardzo ciekawa alternatywa dla obecnych banków czy fintechów takich jak Revolut, który wdroży nowe opłaty.

Kontakt telefoniczny z Aion Bankiem

Myślę jednak, że bank, który jest zupełnie online, to znaczy nie posiada fizycznych oddziałów jest dla części klientów odpychający. No bo w końcu, co, jeśli napotkają problem, którego nie będzie się tak łatwo dało rozwiązać przez sieć. Nie można iść do oddziału, ale można zadzwonić. No nie do końca, ponieważ na stronie Aion Bank nie ma podanego numeru telefonu. Na tę kwestię zwrócił uwagę jeden z potencjalnych klientów, a jego komentarz zauważyłem w sieci podczas przeglądania pierwszych opinii na temat nowego banku. Mnie również ta kwestia zainteresowała.

Na stronie Aion Bank znajdziemy zakładkę Pomoc i kontakt. Są tam najczęściej zadawane pytania, a także możliwość wysłania prośby o kontakt telefoniczny lub emailowy. Dlaczego nie ma podanego numeru telefonu? Sam bank tłumaczy to tak:

Nie chcemy żeby dzwoniący czekał w kolejce na linii i tracił przy tym czas i cierpliwość. Wystarczy zostawić swój numer telefonu w formularzu i oddzwaniamy w pierwszym wolnym momencie.

aion bank formularz kontaktowy

Nie sprawdzałem tego rozwiązania w praktyce, ale w teorii da się zauważyć pewne wady. Bank nie chce, by klient czekał na linii i tracił przy tym czas. Jest to dobre podejście. Z drugiej strony jednak klient dzwoni wtedy, kiedy ma czas oraz wtedy, kiedy pilnie takiego kontaktu telefonicznego potrzebuje. Co, jeśli bank zadzwoni w czasie, kiedy klient nie będzie mógł odebrać? Ile razy będzie ponawiana próba kontaktu? Czy wtedy klient będzie mógł oddzwonić? Pojawia się dużo pytań odnośnie takiego sposobu, które wszystkie rozwiązałoby udostępnienie numeru telefonu na stronie. Myślę, że w formularzu kontaktowym można by także uwzględniać preferencje dotyczące godzin, kiedy najlepiej byłoby się kontaktować. To mogłoby usprawnić system.

Na szczęście, Grzegorz, użytkownik Aion Banku, mówi, że w aplikacji znajduje się opcja czatowania. Klienci mogą więc skorzystać z tego rozwiązania. Dajcie znać, jak Wy oceniacie podejście Aion Banku do kontaktu telefonicznego. Wolelibyście, by udostępnili numer na stronie?

Jeśli chcecie sprawdzić Aion Bank, to możecie zarejestrować się ze specjalnym kodem AION507, który pozwoli Wam otrzymać ciekawe bonusy:

  • biorąc plan darmowy (Light), dostawa karty płatniczej jest darmowa (zamiast 11.99 zł),
  • biorąc plan płatny (Smart / All Inclusive), otrzymasz 2 miesiące za free (zamiast jednego miesiąca).

Źródło: materiały własne, aion.eu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!