Allegro znalazło sposób, aby klienci kupowali 2,5 raza częściej

allegro

Allegro Smart! jest już z nami od 3,5 roku. Jak podaje Allegro, liczba klientów tego programu przekroczyła już 5 milionów. Co więcej, w badaniu satysfakcji klientów (NPS) program osiągnął poziom 92, a więc jeden z najwyższych na świecie, jak podkreśla firma.

Allegro Smart! odniósł wielki sukces

Allegro Smart! umożliwia darmowe dostawy kurierskie oraz do automatów paczkowych lub punktów odbioru, jeśli tylko wartość zamówienia od jednego sprzedającego przekroczy 40 zł. Usługa jest płatna 49 złotych rocznie (39 złotych w wersji Student) lub 10,99 złotych miesięcznie oraz bezpłatna w ramach Smart! na Start. Aktualnie ze Smartem i dostawą dzień po zakupie jest 25 mln ofert, a kilka milionów – tego samego dnia.

Polacy pokochali Smarta. Już ponad 5 mln klientów korzysta dzięki niemu z łatwiejszych i przyjemniejszych zakupów. Każdy może zaoszczędzić na szybkich darmowych dostawach w ramach pakietu, specjalnych ofertach tylko dla Smartowiczów, czy też festiwalu promocji Smart! Week. Po ponad trzech latach od uruchomienia usługi klienci mają dostęp już aż do 160 mln ofert z logo Smart!. Dbamy o to, aby ceny na tych ofertach były jak najlepsze.

powiedział dyrektor ds. rozwoju w Allegro Grzegorz Czapski

Dowiadujemy się, że program pozwolił klientom, którzy z niego korzystają, zaoszczędzić łącznie prawie 4 miliardy złotych z tytułu darmowych dostaw i zwrotów. Z drugiej strony klienci “nie szczędzili” na zakupach, ponieważ według testów na grupie użytkowników, którzy dołączyli do programy, w 2 lata od dołączenia klienci ci wydają średnio o 84% więcej. Widać jak bardzo nie lubimy kosztów dostawy.

allegro smart

Popularność usługi uczyniła z Allegro Smart! punkt odniesienia dla całego rynku e-commerce w Polsce. Program jednocześnie pomaga firmom zwiększać obroty na Allegro, dlatego też chętnie dołączają do niego swoje oferty. To sytuacja, w której wygrywają i klienci, i sprzedawcy, a nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa w zakresie rozwoju tej usługi.

Żródło: inwestycje.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!