Oto Amazfit Band 5 – świetny konkurent dla Xiaomi Mi Band 5

Oto Amazfit Band 5 - świetny konkurent dla Xiaomi Mi Band 5

Kiedy zapytamy kogoś o najlepszą tanią inteligentną opaskę to zapewne zaproponuje nam Mi Banda 5. Muszę jednak zaznaczyć, że konkurencja również robi całkiem dobry sprzęt i nie inaczej jest w przypadku Amazfit i ich najnowszego produktu Band 5.

Amazfit Band 5

Amazfit Band 5 na papierze prezentuje się całkiem nieźle i opaska wygląda na ulepszoną wersję Mi Banda 5. W zasadzie od produktu Xiaomi odróżnia ją obsługa asystenta głosowego Alexa, a także możliwość sprawdzenia poziomu nasycenia krwi tlenem SpO2. Amazfit nowy produkt rekomenduje głównie zainteresowanym sportem oraz zdrowym trybem życia. Dlatego też Band 5 oferuje pomiary PAI, rytmu pracy serca, a także możliwość śledzenia snu, stresu i cyklu menstruacyjnego. Mało tego, w opasce znajdziemy 11 trybów sportowych i opcję przeprowadzenia ćwiczeń oddechowych.

Oto Amazfit Band 5 - świetny konkurent dla Xiaomi Mi Band 5
Amazfit Band 5

Dane wyświetlane są natomiast na ekranie AMOLED o przekątnej 1,1 cala i rozdzielczości 126 x 294 pikseli. Użytkownik będzie mógł zdecydować się na jedną z aż 45 tarcz ekranu głównego. Całość zasilać ma ogniwo o pojemności 125 mAh pozwalające na około 15 dni pracy. Podobnie jak w przypadku Xiaomi Mi Band 5, Amazfit pozwoli nam na sterowanie muzyką i używanie w wodzie dzięki wytrzymałości do 5 ATM. Ile ma kosztować Band 5? Sprzedaż lada chwila wystartuje w Stanach Zjednoczonych, gdzie cenę ustalono na 45 dolarów, co daje około 170 złotych. Jeśli produkt okaże się tak dobry, jak mówią zapowiedzi, to może on być lepszym wyborem niż Xiaomi Mi Band 5.

Warto przeczytać: Amazfit GTR 2 z certyfikacją Bluetooth. Premiera może być naprawdę blisko!

Co myślicie o Amazfit Band 5? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!