Amazfit Band 6 może być jeszcze lepszą wersją Xiaomi Mi Band 5

Amazfit Band 6 może być jeszcze lepszą wersją Xiaomi Mi Band 5

To, że Huami pracuje nad zupełnie nową opaską sportową jest pewne od dłuższego czasu. Poprzednie informacje mówiły, że Amazfit Band 6 nie będzie tak naprawdę niczym nowym, a jedynie Xiaomi Mi Bandem 5 ze zmienioną nazwą. Najnowsze plotki całkowicie zmieniają jednak sytuację!

Huami Amazfit Band 6

Z wyglądu tak naprawdę nowość Huami nie będzie różnić się od najnowszej opaski sportowej firmy Xiaomi. Zmiany znajdziemy jednak w samej funkcjonalności. Przede wszystkim wyjątkowo ciekawą kwestią jest wsparcie dla asystenta głosowego Amazonu czyli Alexy. Tym samym możemy być wręcz pewni, że Amazfit Band 6 pojawi się w sprzedaży nie tylko w samych Chinach, ale także na rynkach Starego Kontynentu. Kolejną nowością będzie pulsoksymetr czyli czujnik odpowiedzialny za nieinwazyjny pomiar saturacji krwi. Czujnika tego zabrakło w Mi Bandzie 5 i bez wątpienia dla wielu użytkowników jest to spora wada tej opaski.

Mi Band 5
Xiaomi Mi Band 5

Nie zabraknie także sporej ilości funkcji sportowych. Bez wątpienia w Amazfit Band 6 nie zabraknie pulsometru, krokomierza, a także monitora snu. Jednocześnie nie spodziewałbym się wykorzystania GPSa, ale jednocześnie nadchodząca wielkimi krokami nowość Huami może być strzałem w dziesiątkę i jedną z ciekawszych opasek sportowych dostępnych na rynku.

Zobacz także: Xiaomi Mi 10 Pro Plus otrzyma zupełnie nowy tryb Game Turbo powstały we współpracy z Qualcommem

Bez wątpienia Huami Amazfit Band 6 będzie wyświetlać także powiadomienia ze smartfona. Nie zabraknie także dedykowanej aplikacji mobilnej, w której zbierane będą wszystkie dane na temat aktywności, a dodatkowo to właśnie ta aplikacja będzie narzędziem do zmiany większości ustawień. Nadal zagadką pozostaje kwestia daty premiery, ale z racji tego, że w sieci pojawiło się tak dużo informacji na temat nadchodzącej nowości producenta z Państwa Środka bardzo możliwe, że sprzęt ten zadebiutuje już w sierpniu tego roku. Co z ceną? Miejmy nadzieję, że Huami w tej kwestii nas bardzo pozytywnie zaskoczy. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje na ten temat!

Co myślicie o nowych informacjach na temat Huami Amazfit Band 6? Czekacie na premierę tej opaski? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!