Amazon oficjalnie w Polsce. Konkurencja ma się czego bać!

Amazon
(Fot. INA FASSBENDER/AFP z Getty Images)

Choć Amazon do tej pory nie był dostępny (a przynajmniej w taki sposób jak teraz) w Polsce, tak wiele osób zdążyło się z nim zapoznać i dowiedzieć się jakie ma zalety. Dzisiaj natomiast możemy poinformować, że usługa oficjalnie wchodzi do Polski.

Amazon już w Polsce!

Amazon już od jakiegoś czasu dumnie zapowiadał swoje wejście do Polski. Dzisiaj natomiast staje się to prawdą. Jedna z największych firm na Świecie otwiera się w naszym kraju. Muszę jednak dodać, że polscy klienci już od jakiegoś czasu mogli kupować produktu na Amazonie, jednak działo się to za pośrednictwem niemieckiej wersji witryny, która nie zawsze była dostosowana do naszego rynku.

Amazon prowadzi centra logistyczne w Polsce już od kilku ładnych lat, jednak tak jak wspomniałem wyżej, zakupy musieliśmy robić za pomocą niemieckiej witryny. Jak mówi Amazon, polska wersja serwisu ma dać możliwość polskim przedsiębiorcom dotrzeć do milionów klientów na całym świecie.

Alex Ootes – wiceprezes do spraw rozwoju w UE dodaje:

Amazon od wielu lat wspiera polskich klientów oraz pomaga sprzedawać produkty polskich przedsiębiorców w naszych europejskich sklepach. Kolejnym etapem jest wprowadzenie pełnej oferty detalicznej dla konsumentów w Polsce i właśnie nadszedł czas na ten krok.

Warto dodać, że w Polsce konkurencja na tym rynku jest naprawdę spora, a liderem zdecydowanie jest Allegro, które od dawna wprowadza wiele innowacji i ułatwień – chociażby Allegro Pay, Allegro Smart czy budowa własnych automatów paczkowych. Amazon to również konkurent dla sklepów z Chin, między innymi Aliexpress. Zobaczymy więc, która firma zyska, a która straci. Dla nas – konsumentów – większa konkurencja to same plusy, bowiem to właśnie my na tym zyskujemy.

Jak często robicie zakupy online? Dajcie znać w komentarzu!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!