Amberol z aktualizacją. Program rośnie na naszych oczach

Amberol
Amberol

Nie tak dawno zostały wydane biblioteki GTK4 współpracujące z LibAdwaita. To sprawia, że designerzy i programiści mają szansę pochwalić się swoimi umiejętnościami. Dobrym przykładem świetnego wykorzystania tych technologii jest Amberol.

Amberol staje się coraz lepszym programem

Amberol to prosty odtwarzacz muzyczny, który pojawił się kilka tygodni temu. jest dedykowany systemowi Linux i dystrybucja odbywa się z wykorzystaniem menedżera pakietów Flatpak. Aplikacja jest prosta, ale za to przejrzysta i przyjemna dla oka. Mało tego, oferuje responsywny interfejs dostosowujący się do ekranów mobilnych. Właśnie pojawiła się nowa aktualizacja programu.

Amberol

Amberol 0.8 to przede wszystkim opcja przeszukiwania playlisty. Jest to drobnostka, ale jakże tego brakowało. Szukać można poprzez naciśnięcie przycisku lupy, jak i po prostu zaczynając pisać.

Amberol
Amberol

Pojawiły się także zmiany dotyczące wydajności. Od teraz okładka albumu jest dzielona pomiędzy całym albumem, dzięki czemu nie jest ona wczytywana dla każdego utworu. To znacznie oszczędza pamięć RAM.

Amberol
Amberol

Wykorzystano również możliwości aplikacji Flatpak. Od teraz możemy ustawić tak, aby Amberol mógł pracować w tle. Aby to zrobić, należy wejść w Ustawienia systemowe, następnie przechodzimy do Programy i znajdujemy pozycję Amberol. Tutaj włączamy opcję Działanie w tle.

Amberol
Amberol

Amberol powoli staje się świetnym odtwarzaczem muzycznym i całkiem możliwe, że już niedługo zajmie wysłużone miejsce Rhythmboxa. Gdybym miał słuchać muzyki z plików, to wybrałbym Amberol.

Źródło: Własne, OMG!Ubuntu

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!