AMD FSR 2.0, czyli jak zyskać więcej FPSów?

AMD FSR 2.0, czyli jak zyskać więcej FPSów?

Technologi używana do tworzenie i potem odtwarzania gier komputerowych rozwija się w ogromnym tempie. Jednym z głównych pól bitewnych jest grafika, a dokładniej to, jak zwiększyć ilość FPSów?

Upscaling

Odpowiedzią na to pytanie może być system stworzony przez AMD, czyli FidelityFX Super Resolution, czyli w skrócie: FSR. Jest to naturalna odpowiedź na wciąż rosnące potrzeby podnoszenia FPSów w grach komputerowych. Gracze są wyjątkowo nienasyceni w tej materii, co nie trudno zrozumieć, patrząc na to, jak wszechstronną technologią może okazać się FSR 2.0, która zajmuje się upscalingiem przestrzennym, wspomagającym ray tracing w uzyskaniu większej ilości wspomnianych FPSów. Bardzo istotne jest to, że AMD FSR 2.0 już teraz doskonale współpracuje ze zdecydowaną większością nowszych kart graficznych.

AMD FSR 2.0, czyli jak zyskać więcej FPSów?
Źródło: videocardz.com

Lepsza wydajność w Ultra

Poprzednia wersja AMD FSR miała swoje liczne wady, dlatego tym razem postanowiono postawić na nieco inne podejście, co może okazać się przełomowe. Wersja 1.0 korzystała z upscalingu przestrzennego, co zostanie zmienione w wersji 2.0 na upscaling czasowy. Co to oznacza w tłumaczeniu na bardziej ludzki, przyjazny graczom język? W praktyce oznaczać to ma o wiele lepsze wyniki wydajności w najwyższych ustawieniach w grach komputerowych (ultra) względem jakości natywnej. Sprawdźmy zatem, o jakich zmianach dokładnie mowa. Przy ustawieniach 4K i użyciu AMD FSR 2.0 otrzymamy 101 FPSów, podczas gdy jakość natywna zagwarantuje nam jedynie 53 FPSy. Tyle testy, teraz należy poczekać na premierę AMD FSR 2.0, aby przekonać się o tym na własne oczy. Nie będziemy musieli długo czekać, ponieważ debiut przewidziany jest na 17 marca tego roku.

Źródło: tabletowo.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!