Nowy Samsung Exynos z grafiką AMD pojawi się już w styczniu!

samsung exynos

O współpracy między Samsungiem a AMD wiedzieliśmy od dawna, a teraz mamy tego jasne dowody. Otóż już niedługo pojawi się chipset Samsung Exynos z grafiką AMD.

Już niedługo premiera układu Samsung Exynos z GPU AMD

Samsung rozpoczął współpracę z AMD jeszcze w 2019 roku, a jej celem miała być poprawa możliwości mobilnych układów graficznych (wszak AMD co nieco wie o temacie GPU). Koreański gigant dodał, że SoC ma być gotowy w ciągu dwóch lat. Teraz natomiast został udostępniony tweet zapraszający na premierę kompletnej nowości wykorzystującej architekturę RDNA 2. Premiera odbędzie się 11 stycznia 2022 roku.

RDNA 2 to architektura, którą znajdziemy chociażby w konsolach Sony PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz w Steam Deck. Biorąc pod uwagę jak sporo gigantów się na nią zdecydowało, to faktycznie również i nowy chipset do smartfonów powinien zaskoczyć nas możliwościami.

RDNA 2 dostaniemy prawdopodobnie w układzie Samsung Exynos 2200, który będzie obecny w smartfonie Samsung Galaxy S22. Nowa linia flagowców koreańskiego producenta powinna zaskoczyć nas możliwościami – a przynajmniej pod względem wydajności. Prawdopodobnie układ będzie też wspierał technologię Ray-Tracing.

Exynos 2200 ma nawiązać walkę z układami Apple, które do tej pory wyznaczał trendy w tym segmencie. Niemalże co roku układy Qualcomma, MediaTeka czy właśnie Samsunga wykazują nieco gorsze możliwości niż chipsety Apple. Teraz natomiast to może się zmienić.

Źródło: XDA

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!