Insiderzy dostali łatkę poprawiającą działanie Windowsa 11 na procesorach AMD Ryzen

Windows-Update-Windows-11-You're-up-to-date

Nowy system giganta z Redmond tuż po swojej premierze napotkał się z kilkoma problemami dotyczącymi m. in. wydajności układów scalonych AMD. Patch wydany we wtorek, 12 października miał naprawić problem, ten jednak się tylko pogorszył.

Nowy build 22000.282 dla kanałów Beta i Release Preview programu Windows Insider naprawia problemy dotyczące pamięci podręcznej L3. Błąd Windowsa powodował zwiększenie opóźnienia pamięci L3, w efekcie czego wydajność urządzeń spadała nawet o 15%.

Część problemów rozwiązana

Aktualizacja powinna przywrócić standardową wydajność, chociaż nie wszystkie problemy z procesorami AMD zostały rozwiązane. Problem polega na tym, że Windows nie jest w stanie przypisać procesu dla najszybszego rdzenia. Bez działania tego mechanizmu wydajność mogła być ograniczona dla programów wykorzystujących jeden lub kilka rdzeni procesora. Ten problem jednak może zostać rozwiązany nie przez Microsoft, lecz przez samo AMD, które wypuści aktualizację sterowników.

Nowy build testowy Windowsa 11 poprawia również wiele innych błędów. Jednym z nich jest błąd wynikający z błędnego procesu aktualizacji z Windowsa 10 do Windowsa 11. W wyniku tego błędu niektórzy użytkownicy doświadczali wielu pozostałości z poprzedniej wersji systemu po aktualizacji, np. stary pasek zadań z Windowsa 10.

Pełną listę zmian w kompilacji 22000.282 znajdziecie tutaj.

Nowe emoji

Użytkownicy Windowsa 11 w kanale Dev w programie Windows Insider również otrzymali nową kompilację 22478.1000 w której nowością są nowe emoji zastępujące emoji z Windowsa 10.

Windows-11-new-emoji-2021
Nowe emoji wprowadzone w wersji 22478.1000

Źródło: XDA-Developers

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!