AmiGGo – czatbot AI w GG Premium

amiggo

Komunikator Gadu-Gadu zapowiedział, że powoli powraca w nowej odsłonie. Platforma wprowadziła chatbota zasilanego sztuczną inteligencją, AmiGGo. Można go teraz odpytywać na różne tematy w wielu językach pod numerem GG:100.

AmiGGo odpowiada na pytania użytkowników Gadu-Gadu

Inicjatywa AmiGGo rozpoczęła się pod koniec maja, kiedy firma poprosiła swoją społeczność o propozycje imienia dla nowego bota. Reakcja użytkowników była ogromna – dostarczyli oni ponad 2500 propozycji, co pokazało, jak sztuczna inteligencja pobudza wyobraźnię i jak ludzie poszukują z nią interakcji. Zdecydowanie ostatecznego imienia było trudnym zadaniem. Wśród wielu propozycji, takich jak Gadulec, GaGatek, GadAI, Ajbot czy GaduBot, firma wybrała nazwę AmiGGo. To urocze słowo to połączenie słów „Amigo” i „GG” – “amigo” oznacza „przyjaciela” w języku hiszpańskim, co dobrze oddaje zamiar, aby bot stał się pomocnym kompanem, odpowiadającym na zapytania użytkowników przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jednocześnie taka uniwersalna nazwa została wybrana pod kątem angielskiej wersji komunikatora GG.

amiggo

Fintecom poszło o krok dalej, prosząc AI o zaprojektowanie postaci bota. Wynik, bazujący na popularnej emotce, wydaje się pasować do Gadu-Gadu, ale do mnie pan AmiGGo nie przemawia…

Obecnie dostęp do AmiGGo jest możliwy tylko z poziomu płatnej wersji premium komunikatora GG. Taką decyzję podjęto, biorąc pod uwagę koszty zapytań kierowanych do AI poprzez komunikator. Ale warto pamiętać, że doświadczenie premium, oferujące szereg dodatkowych korzyści, takich jak brak reklam, brak limitów oraz dłuższe okresy przechowywania plików i większą liczbę zdjęć w galerii, jest dostępne już za niewielką opłatą miesięczną.

Z pewnością podobny asystent AI pojawi się wkrótce w każdym komunikatorze. Miło, że GG jest jednym z tych, gdzie AI zawitało w pierwszej kolejności. To jest tylko początek, ponieważ społeczność Gadu-Gadu prawdopodobnie zobaczy jeszcze więcej innowacji w przyszłości.

Źródło: gg.pl

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!