Moderzy nie śpią! Możecie używać Androida 10 nie tylko na nowszych smartfonach Xiaomi, ale i na tych sprzed kilku lat!

Xiaomi Mi 4

Myślę, że duża część z Was przynajmniej raz odwiedziła forum XDA Developers. Jest to chyba największe forum zrzeszające moderów i niezależnych deweloperów, którzy zajmują się systemem Android. Po raz kolejny pokazują swoją siłę i możemy zainstalować zmodyfikowany system oparty o Androida 10 nawet na starszych smartfonach Xiaomi!

UWAGA! Nie bierzemy odpowiedzialności za różne problemy mogące powstać wskutek nieprawidłowej instalacji zmodyfikowania oprogramowania oraz innych zabiegów z tym związanych!

XDA daje drugie życie smartfonom!

Jednym ze sposobów na “ożywienie” starego smartfonu jest odwiedzenie wcześniej wspomnianego forum i zapoznanie się z custom ROM-ami na dane urządzenie. Systemy te najczęściej są naprawdę tylko trochę zmodyfikowane względem czystego Androida, dzięki czemu nasz smartfon czy tablet działa o wiele lepiej. Jednocześnie mamy też możliwość używać nowych wersji Androida. Pamiętacie może takie smartfony od Xiaomi jak Mi 3 czy Mi 4? Ich lata świetności minęły już jakiś czas temu, lecz mimo tego możecie na nich używać najnowszej wersji systemu z zielonym robocikiem. To wszystko właśnie dzięki moderom, którzy ciągle działają i publikują różne zmodyfikowane oprogramowania na nie.

XDA Developers Forum logo

Według założyciela wątku o tym na forum XDA Developers, oprogramowania te działają prawie idealnie. Prawie, bo na Xiaomi Mi 3 jedyną nie działającą funkcją jest NFC. Jeśli jesteście zainteresowani instalacją tego systemu, udajcie się TUTAJ. Znajdziecie tam linki do pobrania wszystko, co jest Wam do tego potrzebne oraz instrukcję co powinniście po kolei zrobić. I tutaj rodzi się jednocześnie pytanie do Was. Czy chcielibyście zobaczyć na łamach naszego portalu poradnik odnośnie instalacji custom ROM-ów? Przyznam Wam, że swego czasu siedziałem mocno w tym temacie i mam, myślę, że niemałe doświadczenie. Jeśli chcielibyście to zobaczyć, dajcie znać w komentarzach, a postaram się przygotować taki poradnik jak najszybciej!

Warto przeczytać: Nie Mi MIX 4, a Mi MIX Alpha zadebiutuje 24 września

Rzecz jasna, nie tylko stare smartfony są wspierane przez moderów. Androida Q możecie sprawdzić też np. na Redmi Note 7, Xiaomi Mi 6, Mi 8, Mi MIX 2 czy też Pocophone F1. Jeśli nie boicie się wyzwań, a wasze urządzenie nie należy do najnowszych, może warto porozglądać się za różnymi zmodyfikowanymi systemami? Pamiętam, gdy bawiłem się w to z HTC One M7 dwa lata temu. Uwierzcie mi, smartfon ten działał o wiele, wiele szybciej!

Posiadacie któryś z tych smartfonów i zamierzacie sprawdzić, jak to działa? Przypominam Wam także o pozostawieniu komentarza na temat tego, czy chcielibyście ujrzeć poradnik związany z instalacją custom ROM-ów!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!