Nie Mi MIX 4, a Mi MIX Alpha zadebiutuje 24 września

Xiaomi Mi MIX 4

Xiaomi zapowiedziało jakiś czas temu konferencję, która odbędzie się 24 września tego roku. Tego dnia mamy zobaczyć MIUI 11, Mi 9 Pro 5G czy Mi TV Pro. Jedną z nowości miał być także nowy smartfon z serii Mi MIX i prawdę mówiąc sam spodziewałem się premiery Mi MIXa 4. Nic bardziej mylnego!

Xiaomi Mi MIX Alpha na horyzoncie

Teraz producent z Państwa Środka opublikował w sieci plakat, który zapowiada premierę nowego urządzenia z serii Mi MIX. Smartfon ten trafi na rynek jako Mi MIX Alpha i najprawdopodobniej będzie urządzeniem, które ma zaskoczyć nas wszystkich. Grafikę znajdującą się na plakacie możemy rozumieć dwojako. Z jednej strony może ona przedstawiać smartfon z składanym wyświetlaczem, a z drugiej ekran o bardzo mocno zakrzywionych krawędziach bocznych. Tego typu rozwiązanie widzieliśmy już w Vivo NEX 3 i prawdę mówiąc bardziej skłaniałbym się ku temu w przypadku Mi MIXa Alpha. Niemniej jednak firma Xiaomi już niejednokrotnie udowodniła nam, że jej decyzje potrafią być całkowicie nieprzewidywalne i tak może być także w tym przypadku.

Nie Mi MIX 4, a Mi MIX Alpha zadebiutuje 24 września

Zobacz także: Xiaomi Mi TV Pro zaoferuje rozdzielczość 8K! To urządzenie raczej nie będzie należało do najtańszych

Co ze specyfikacją? Bez wątpienia smartfon z serii Mi MIX musi być flagowcem. Tym samym za wydajność powinien odpowiadać Qualcomm Snapdragon 855 Plus. Według plotek jednostka ta ma być wspierana przez aż 12 GB RAM-u, a na pliki użytkownika może być przeznaczony 1 TB pamięci wewnętrznej. Tym samym nadchodząca nowość producenta z Państwa Środka może być pewnego rodzaju pokazem siły i umiejętności projektantów i inżynierów.

Recenzja Xiaomi Mi Mix 3 – ten telefon to kolejny krok ku bezramkowości

Głównym aparatem będzie najnowszy sensor Samsunga o rozdzielczości aż 108 Mpix. Xiaomi Mi MIX Alpha ma być pierwszym smartfonem z tą matrycą, a co za tym idzie ciężko powiedzieć jaką jakość fotografii będzie oferować. Niemniej jednak może być to naprawdę ciekawe urządzenie i przyznaje, że z niecierpliwością wyczekuje 24 września!

Czego oczekujecie po Mi MIXie Alpha? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!