Android 10 już jest. W pierwszej kolejności otrzymali go posiadacze Pixeli, ale nie tylko oni

Android 10 już jest. W pierwszej kolejności otrzymali go posiadacze Pixeli, ale nie tylko oni

W końcu firma Google wydała w pełni stabilną wersję Androida 10. Nowa odsłona systemu z zielonym robocikiem wprowadza sporo zmian i tak naprawdę na jej premierę oczekiwał cały rynek mobilny. Teraz pierwsi użytkownicy mogą już pobrać aktualizację na swój telefon!

Nie tylko Pixele, ale także Essential Phone oraz Redmi K20 Pro

Oczywiście nikogo nie powinno dziwić to, że aktualizacja do Androida 10 pojawiła się w pierwszej kolejności w smartfonach firmy Google. Co ciekawe nowa wersja systemu z zielonym robocikiem w tym samym czasie została udostępniona wszystkim posiadaczom trzech generacji Pixeli na całym świecie. Tym samym nie możemy tutaj mówić o udostępnianiu nowej wersji Androida falami, co ma często miejsce w przypadku innych firm. Wtedy różnica w czasie aktualizacji pomiędzy poszczególnymi rynkami może być naprawdę spora.

Największym zaskoczeniem jest jednak coś zupełnie innego. Chwilę po informacji o wypuszczeniu stabilnej wersji systemu przez Google aktualizację udostępniło także Essential Phone. Myślę, że jeszcze bardziej zdziwić może to, że aktualizację stabilnej wersji Androida 10 otrzymał także Redmi K20 Pro. Aktualizacja ta dotyczy jednak jedynie rynków Chin oraz Indii, a co za tym idzie mieszkańcy Starego Kontynentu posiadający już Mi 9T Pro będą musieli uzbroić się w jeszcze odrobinę cierpliwości. Samo Google zapowiada, że do końca tego roku większość firm, które już teraz testują Androida 10 powinno udostępnić użytkownikom stabilną wersję tego systemu.

Zobacz także: Użytkownicy OnePlus 7 i 7 Pro już teraz mogą się cieszyć nowym Androidem!

Co wprowadza nowa wersja systemu z zielonym robocikiem? Zmian jest naprawdę sporo, ale przede wszystkim amerykański gigant skupił się na lepszej ochrony użytkowników, przejrzystość samego systemu oraz kontrolę. Tym samym to my możemy lepiej zarządzać dostępem do każdej funkcji poszczególnych aplikacji. Pełną listę nowości znajdziecie w tym artykule.

Korzystacie z którejś generacji Pixeli? Otrzymaliście już aktualizację do Androida 10? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!