Używasz VPN? To nie instaluj Androida 12 Beta 4!

android apk

Android 12 pojawi się już lada dzień (choć OnePlus 6 dopiero co dostał aktualizację do 11-stki). Nadal jednak w wersjach Beta zdarzają się spore problemy. Jak się okazuje, najnowsza Beta 4 Androida 12 psuje działanie funkcji VPN.

VPN nie działa na Android 12 Beta 4

Właśnie pojawiła się nowa wersja Beta Androida 12. Każda odsłona wersji testowej wnosi kolejne nowości oraz poprawki. Niestety, czasami też coś się psuje. Własnie tak stało się teraz, bowiem Android 12 Beta 4 ma spory problem z VPN-ami.

Jak się okazuje, nawiązywanie połączenia VPN jest uszkodzone w Androidzie 12 Beta 4. Co ciekawe, aplikacje do VPN-ów pokazują, że jest się połączonym z daną siecią, jednak w rzeczywistości ruch sieciowy nadal jest kierowany normalnie.

Co ważne, Google wie o istnieniu tego problemu:

We were able to reproduce the issue on the public Android Developer Preview build. However, the issue is not reproducible on our internal development build (which is ahead of the public release). Please test it on the next public release and let us know if you are still having issues.

Jak się okazuje, błąd prawdopodobnie został naprawiony w nowszej (niż Beta 4) kompilacji systemu. Prawdopodobnie może to już być odsłona RC – Release Candidate. Z tego też powodu jak korzystasz z VPN i chcesz mieć Androida 12, to nie musisz robić nic innego jak poczekać na stosowny update.

Źródło: Android Police

Chcesz być na bieżąco? Śledź ROOTBLOG w Google News!